Na smoczych łodziach powalczą o Puchar Rektora PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-18

Na smoczych łodziach powalczą o Puchar Rektora PG

smocza łódź na wodzie widok z góry
Z okazji 120-lecia Politechniki Gdańskiej przedstawiciele środowiska akademickiego z Gdańska oraz całej Polski wezmą udział w wyścigu smoczych łodzi. Zawody odbędą się na Motławie, w piątek, 21 czerwca, o godz. 9.30 w okolicy gdańskiego koła widokowego, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i kładki na wyspę Ołowianka.

Wyścig smoczych łodzi to ekscytujące i pełne emocji wydarzenie sportowe. Zawody wywodzą się z tradycji chińskiej i cieszą się sporą popularnością na całym świecie, w tym także w Polsce. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do integracji, promowania zdrowego stylu życia oraz podkreślenia wartości pracy zespołowej.

W skład załóg startujących w zawodach wejdą m.in. uczestnicy zjazdu Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, przyjaciele ze Związku Uczelni im. Gabriela Fahrenheita w Gdańsku oraz pracownicy, absolwenci i studenci naszej Uczelni.

Nie zabraknie sportowych emocji. Wszystkich zainteresowanych obserwowaniem zmagań zapraszamy do wspólnego kibicowania. Zawody zaplanowano na piątek, 21 czerwca na o godz. 9.30. Załogi zgromadzą się na przystani przy ul. Ołowianka 3A. Zmagania będzie można obserwować właśnie z tego punktu, kładki na wyspę Ołowianka czy z obu brzegów Motławy w okolicach filharmonii lub ul. Wartkiej.