O jubileuszu uczelni i akademickim Pomorzu. Rektor PG gościem Radia Gdańsk | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-20

O jubileuszu uczelni i akademickim Pomorzu. Rektor PG gościem Radia Gdańsk

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG
Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. Fot. mat. Radia Gdańsk
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej w czwartek 20 czerwca 2024 r. gościł na antenie Radia Gdańsk. Rozmowa dotyczyła m.in. jubileuszu 120-lecia PG i rozpoczynającego się właśnie Święta Uczelni, nowych kierunków i specjalności, a także akademickości na Pomorzu i idei utworzenia w przyszłości Uniwersytetu Fahrenheita.

Rozmowy z rektorem PG można było wysłuchać w porannej audycji „Gość Dnia Radia Gdańsk”, którą poprowadził redaktor Michał Pacześniak.

Rektor Wilde opowiedział m.in. o rozpoczynającym się właśnie Święcie Uczelni, które w tym roku jest wyjątkowe ze względu na jubileusz 120-lecia powstania PG. W rozmowie pojawiły się także zagadnienia dotyczące rozwoju uczelni i dostosowywania oferty kształcenia do zmieniającej się rzeczywistości i potrzeb nowoczesnego rynku. W rozmowie nie zabrakło także wątku związanego z umacnianiem akademickości na Pomorzu.

– Silne, akademickie Pomorze wymaga stworzenia jednostki akademickiej rozpoznawalnej na świecie. Żadna pojedyncza uczelnia z Gdańska sobie z tym nie poradzi – mówił w audycji prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Idea jest taka, by po utworzeniu Związku Uczelni Fahrenheita, który istnieje już kilka lat, stworzyć federację o nazwie Uniwersytet Fahrenheita. Byłby to parasol nad trzema uczelniami pokazujący nas na świecie.

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG w Radiu Gdańsk - posłuchaj

401 wyświetleń