Odszedł prof. Bolesław Garbacik, dziekan WZiE w latach 1999-2005 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-25

Odszedł prof. Bolesław Garbacik, dziekan WZiE w latach 1999-2005

Prof. Garbacik
Odszedł prof. Bolesław Garbacik, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii w latach 1999-2005.  Z Politechniką Gdańską związany był od 1969 r, kiedy rozpoczął pracę w Instytucie Nauk Społecznych.

Politechnice Gdańskiej poświęcił całe swoje życie zawodowe. Jako nauczyciel akademicki był zaangażowany w pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną. Pełnił m.in. obowiązki kierownika Katedry Nauk Społecznych, następnie prodziekana, a od roku 1999 przez dwie kadencje pełnił funkcję dziekana Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Ponadto przez trzy kadencje był członkiem Senatu PG, uczestnicząc w pracach Senackiej Komisji ds. Rozwoju w latach 2002-2005, Senackiej Komisji Dyscyplinarnej w latach 1990-1996. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa.

Podczas kadencji na stanowisku dziekana i dzięki osobistemu zaangażowaniu Wydział ZiE zyskał nową siedzibę, która służy kolejnym pokoleniom studentów i pracowników do dnia dzisiejszego.

Za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz wydziału i uczelni prof. Bolesław Garbacik został wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi, medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz medalem „Za Zasługi dla Politechniki Gdańskiej”. Wielokrotnie otrzymywał nagrody Rektora Politechniki Gdańskiej za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Prywatnie był zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej, z którym był związany ze względu na historię swojej rodziny.

W imieniu JM Rektora i całej społeczności akademickiej składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim Profesora.