Politechnika Gdańska dołączyła do stowarzyszenia EUPRIO | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-18

Politechnika Gdańska dołączyła do stowarzyszenia EUPRIO

Euprio
Nasza uczelnia dołączyła do European Association of Communication Professionals in Higher Education (EUPRIO) – największego w Europie stowarzyszenia łączącego jednostki odpowiadające na co dzień za promocję i ochronę marki uczelni, komunikację marketingową, popularyzowanie nauki i relacje z mediami.

Podczas ostatniej konferencji EUPRIO, która odbyła się w ub. tygodniu na Uniwersytecie w Turynie, Politechnikę Gdańską reprezentowali: Justyna Borkowska, kierowniczka Działu Promocji i Biura Prasowego PG, jej zastępczyni Agnieszka Bużan-Iwaniuk oraz Maciej Dzwonnik, rzecznik prasowy PG. Reprezentanci PG uczestniczyli w szeregu konferencyjnych wydarzeń: wykładach, panelach dyskusyjnych, prezentacjach oraz warsztatach. Nabyte doświadczenia i kontakty zamierzają przełożyć m.in. na jeszcze bardziej aktywne i efektywne promowanie osiągnięć uczelni, naukowczyń i naukowców PG, a także studentek i studentów.

– Dołączenie do grona uczelni skupionych w EUPRIO to duża szansa dla PG. Nie tylko w aspekcie poznawania dobrych praktyk i projektów realizowanych na znanych, europejskich uczelniach, ale również na zaprezentowanie im naszych dokonań – mówi Justyna Borkowska, kierownik Działu Promocji i Biura Prasowego PG.

W konferencji wzięło udział około 300 osób z blisko setki europejskich uczelni, w tym również tych z absolutnego topu, jak ETH Zurych, Uniwersytet w Manchesterze, Uniwersytet w Innsbrucku, czy Uniwersytet w Kopenhadze.

Swoje reprezentacje, oprócz PG, miały również inne polskie uczelnie, takie jak: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu - reprezentowany przez sekretarza EUPRIO Marcina Witkowskiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, czy Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.