Politechnika Gdańska na drugim miejscu w Polsce w THE Impact Rankings | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-12

Politechnika Gdańska na drugim miejscu w Polsce w THE Impact Rankings

logo rankingu The Impact
Politechnika Gdańska uzyskała miejsce w przedziale 401-600 na świecie oraz drugie miejsce w Polsce w prestiżowym, międzynarodowym rankingu oceniającym zaangażowanie uczelni w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ – The Impact Rankings.

THE Impact Rankings to ranking ogólny oraz rankingi szczegółowe uwzględniające 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Tegoroczne zestawienie jest już szóstym z kolei, a zainteresowanie rankingiem jest co roku większe – w pierwszej edycji brało udział 467 uczeni, w obecnej aż 1963.

Liczba punktów uzyskanych przez PG w tegorocznej edycji wynosi 73.9 na 100 możliwych, co oznacza wzrost rok do roku o 8,9 punktu (z 65 pkt. w 2023 r.) oraz awans w zestawieniu globalnym z pozycji 601-800 na pozycję 401-600, a w zestawieniu krajowym z pozycji 4-8 na miejsce 2.

PG w 2024 r. zgłosiła do rankingu THE Impact dane do 12 z 17 celów zrównoważonego rozwoju. W klasyfikacji uczelni z Polski PG jest liderem rankingu aż dla trzech celów (6. Czysta woda i warunki sanitarne, 12. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja oraz 17. Partnerstwa na rzecz celów). Poza tym zajęła  miejsce 1-3 dla celu 11. Zrównoważone miasta i społeczności oraz miejsce 1-4 dla celu 7. Czysta i dostępna energia

W klasyfikacji globalnej PG dla aż czterech celów uzyskała pozycję w przedziale 101-200 (cel 6. Czysta woda i warunki sanitarne, cel 12. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, cel 17. Partnerstwo na rzecz celów, cel 11. Zrównoważone miasta i społeczności).

Szczegółowe wyniki PG w rankingach THE Impact dla poszczególnych celów dostępne są na stronie Centrum Analiz Strategicznych

Strona rankingu