Rektorzy uczelni technicznych spotkają się na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-17

Rektorzy uczelni technicznych spotkają się na Politechnice Gdańskiej

logotyp KRPUT
Władze uczelni technicznych z całej Polski spotkają się na Politechnice Gdańskiej podczas plenarnego zgromadzenia Konferencji Rektorów Uczelni Technicznych (KRPUT)

Zgromadzenie plenarne w Gdańsku potrwa dwa dni, 20 i 21 czerwca, podczas których oprócz tradycyjnych obrad odbędą się wybory na nowego Przewodniczącego Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Obecnie funkcję przewodniczącego KRPUT w kadencji 2020-2024 pełni prof. Teofil Jesionowski – rektor Politechniki Poznańskiej.

Uczestnicy Zgromadzenia wezmą również udział w jubileuszowych wydarzeniach, takich jak Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Rektora PG, Gala Jubileuszowa 120-lecia oraz Plenerowy Koncert Jubileuszowy.

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) jest dobrowolnym stowarzyszeniem rektorów reprezentujących polskie uczelnie techniczne. O zaliczeniu do grona uczelni technicznych decydują posiadane przez uczelnie uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w zakresie nauk technicznych przynajmniej na jednym wydziale lub uprawnienia równorzędne. Na dzień dzisiejszy w KRPUT zrzeszonych jest 22 rektorów uczelni technicznych oraz 11 uczelni stowarzyszonych, działających na obszarze Polski.