Spotkanie Rady Programowej ULO | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-20

Spotkanie Rady Programowej ULO

pięć osób
Od lewej: prof. Arnold Kłonczyński, prorektor UG, dr Piotr Szeląg, wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw, prof. Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich, prof. Ryszard Minkiewicz, rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Waldemar Kotowski, dyrektor ULO. Fot. mat. ULO
W siedzibie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku odbyło się posiedzenie Rady Programowej szkoły podsumowujące kolejny rok szkolny. Omówione zostały zrealizowane działania na rzecz szkoły i zaangażowanie uczelni patronackich.

Po raz pierwszy w posiedzeniu rady uczestniczył prof. Ryszard Minkiewicz, rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, która w tym roku objęła szkołę swoim patronatem.

W spotkaniu udział wzięli również: prof. Arnold Kłonczyński, prorektor UG, prof. Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich PG, dr Piotr Szeląg, wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw oraz Waldemar Kotowski, dyrektor ULO.

Omówione zostały kwestie dotyczące funkcjonowania szkoły, osiągnięć uczniów i nauczycieli, realizowanej współpracy międzynarodowej, zajęć prowadzonych na uczelniach, czy też przez uczelnie, w których uczestniczyli uczniowie ULO. Przedstawione też zostały dalsze plany rozwoju placówki, w tym przede wszystkim, decyzja o powstaniu oddziałów dwujęzycznych, które rozpoczną swoje funkcjonowanie od 1 września 2024 roku. Szkoła oficjalnie zmieni swoją nazwę od nowego roku szkolnego na: Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza w Gdańsku.

Przedstawione też zostały wyniki badania jakości pracy szkoły, które zostały wykonane w ostatnich miesiącach, a które wskazały między innymi, że wśród kryteriów wyboru szkoły respondenci wskazali atmosferę, szacunek dla ucznia, tolerancję, poziom nauczania i przygotowania do matury oraz współpracę z uczelniami.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że mimo, iż ULO jest młodą szkołą, to dynamicznie się rozwija i daje uczniom bardzo dobre warunki i możliwości rozwoju, stając się przez to ważnym punktem na mapie pomorskiej edukacji. Nadchodzące lata powinny przynieść kolejne sukcesy.

232 wyświetleń