Święto Uczelni, wywiad z rektorem PG i platforma chmurowa [PG w mediach] | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-24

Święto Uczelni, wywiad z rektorem PG i platforma chmurowa [PG w mediach]

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 17 do 23 czerwca 2024 roku w prasie, radiu, telewizji i na portalach ukazały się 784 wzmianki na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Święto Uczelni z okazji 120-lecia PG

Politechnika Gdańska obchodzi w tym roku jubileusz 120-lecia. Z tej okazji w ciągu roku odbywa się wiele wydarzeń. Jednym z najważniejszych było Święto Uczelni, które przypadło w dniach 20-22 czerwca. W programie wydarzenia znalazły się m.in. koncert plenerowy, wyścig smoczych łodzi czy Dzień Absolwenta. O wszystkim informowały lokalne i ogólnopolskie media.

• Plenerowy Koncert Jubileuszowy

W sobotni wieczór 22 czerwca plac przed Gmachem Głównym zamienił się w koncertową scenę, na której pięć połączonych chórów pod batutą prof. Mariusza Mroza wykonało kantatę sceniczną Carla Orffa „Carmina Burana". Mimo niepewnej aury tego dnia, wydarzenie przyciągnęło tłumy.

Trójmiasto.pl

• Dzień Absolwenta

W sobotę kilkuset absolwentów wróciło na PG. Dzień Absolwenta był okazją do odwiedzenia swojej Alma Mater, spotkania przyjaciół z lat studiów i udziału w uroczystych obchodach. Tego dnia władze uczelni uhonorowały osoby, które ukończyły studia na Politechnice Gdańskiej pięćdziesiąt lat temu. Wykonano także pamiątkowe zdjęcie politechnicznej „rodziny”.

TVP Gdańsk

• Wyścig Smoczych Łodzi

Kilak załóg – złożonych z rektorów polskich uczelni, absolwentów i naukowców PG, a także studentów – rywalizowało na Motławie o Puchar Rektora. Wyścigi smoczych łodzi to nie tylko sportowe emocje, ale również okazja do integracji, promowania zdrowego stylu życia oraz podkreślenia wartości pracy zespołowej.

TVP Gdańsk (materiał rozpoczyna się ok. 13 min. 45 sek.) Trójmiasto.pl

Rektor Politechniki Gdańskiej gościem Radia Gdańsk

Rozmowa w audycji „Gość dnia” z prof. Krzysztofem Wildem, rektorem PG dotyczyła m.in. jubileuszu 120-lecia PG i rozpoczynającego się właśnie Święta Uczelni, nowych kierunków i specjalności, a także akademickości na Pomorzu i idei utworzenia w przyszłości Uniwersytetu Fahrenheita.

Radio Gdańsk

Na Politechnice Gdańskiej wybrano nowe władze KRPUT

Wybory nowych władz odbyły się podczas zgromadzenia plenarnego KRPUT 20 czerwca na Politechnice Gdańskiej. Funkcję przewodniczącego objął prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej. Jednym z wiceprzewodniczących ponownie został prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

TVP Gdańsk (materiał rozpoczyna się ok. 15 min. 8 sek.) Perspektywy Forum Akademickie Twoje Miasto – Gdańsk oraz inne miasta w Polsce

Za 55 mln zł PG zbuduje platformę chmurową do wytwarzania inteligentnych usług

Politechnika Gdańska utworzy chmurową platformę CAISE do wytwarzania uniwersalnych usług inteligentnych, które znajdą zastosowanie w różnych obszarach działalności publicznej, m.in. w wymiarze sprawiedliwości, ochronie zdrowia i oświacie. Na realizację tego projektu uczelnia pozyskała właśnie 55 mln złotych z konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Środki pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy.

PAP Nauka w Polsce Radio Gdańsk Forum Akademickie Dziennik Bałtycki Zawsze Pomorze

PG po raz piąty Akademickim Mistrzem Polski

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem, rywalizacja w ramach AMP-ów toczyła się w 47 dyscyplinach. W mistrzostwach udział wzięły aż 124 uczelnie z całego kraju. Po wyrównanej walce do nasza uczelnia po raz piąty z rzędu wywalczyła tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

Forum Akademickie AZS