Living Lab, nowy bolid i dyskusja o rozwoju regionu [PG w mediach] | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-07-08

Living Lab, nowy bolid i dyskusja o rozwoju regionu [PG w mediach]

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 1 do 7 lipca 2024 roku w prasie, radiu, telewizji i na portalach ukazało się 355 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

NATO na Politechnice Gdańskiej

Kampus Politechniki Gdańskiej będzie pierwszym na świecie Living Labem NATO – czyli miejscem służącym ekspozycji najnowszych technologii i wynalazków sektora obronnego, opracowanych przez naukowców i wojskowych z 32 krajów należących do Sojuszu. O podpisaniu porozumienia w tej sprawie pomiędzy uczelnią a Polską Grupą Zbrojeniową – Stocznią Wojenną informowały media lokalne i ogólnopolskie.

TVP Gdańsk Trójmiasto.pl Nauka w Polsce Radio Gdańsk Dziennik Bałtycki Forum Akademickie Zawsze Pomorze Gospodarka Morska Perspektywy

Na PG o rozwoju regionu

Na Politechnice Gdańskiej odbyło się drugie spotkanie poświęcone kluczowym wyzwaniom rozwojowym Pomorza. W Sali Senatu PG zgromadzili się przedstawiciele polskiego parlamentu, władz administracyjnych i samorządowych województwa pomorskiego, nauki i przemysłu, a także eksperci rozmaitych dziedzin.

TVP Gdańsk TVP Gdańsk – Forum Panoramy Radio Gdańsk

Naukowcy PG w programie „Czysta Polska”

Politechnika Gdańska pracuje nad tym, aby przemysł jachtowy i utylizacja jednostek wodnych była bardziej przyjazna środowisku. O zielonej transformacji w tej branży opowiadali w programie „Czysta Polska” naukowcy uczelni – prof. Wojciech Litwin, dr inż. Artur Karczewski oraz prof. Beata Zima z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Program wyemitowany był w minioną sobotę, 6 lipca, w telewizji Polsat. Materiał znalazł się również w programie informacyjnym – Wydarzenia.

Nowy wyścigowy bolid zespołu z PG

Zespół PGRacing Team zaprezentował swój najnowszy bolid – PGR-08. To już ósmy pojazd zaprojektowany i skonstruowany przez zespół PGRacing Team z Koła Naukowego „Mechanik” przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG.

Trójmiasto.pl Zawsze Pomorze

Nowe funkcjonalne cementy kostne

Wstrzykiwalne, bardziej skuteczne i aktywnie wspomagające odbudowę tkanek cementy kostne są opracowywane przez zespół naukowców i studentów Politechniki Gdańskiej. O wynalazkach, które mają znaleźć szerokie zastosowanie w ortopedii i chirurgii urazowej pisze portal Forum Akademickie.

Forum Akademickie

78 wyświetleń