Prof. Edmund Wittbrodt na czele Rady Programowej Hevelianium | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-02

Prof. Edmund Wittbrodt na czele Rady Programowej Hevelianium

Rada Programowa Hevelianium
Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powołała prof. Edmunda Wittbrodta do dwunastoosobowej Rady Programowej Hevelianum na kadencję 2024-2029. Ponadto, podczas pierwszego posiedzenia Rada ponownie wybrała Profesora na jej przewodniczącego.

Profesor jest członkiem Rady Programowej Hevelianium od początku jej powołania w 2005 r., zaś jej przewodniczącym od dekady (od 2014 r.).

Misją Hevelianum, które znajduje się na forcie Góry Gradowej w Gdańsku, jest przede wszystkim przybliżenie tajników nauki i edukacja młodzieży szkolnej poprzez aktywizację i zabawę. Łączy ono w sobie ideę interdyscyplinarnego miejsca edukacji oraz historii, kultury i rekreacji. Są tu interaktywne wystawy w zabudowaniach dawnego fortu z XIX w. Można tu samodzielnie poznawać świat lub dołączyć do zabaw edukacyjnych oraz doświadczeń prowadzonych przez edukatorów. Bogaty, całoroczny program zajęć dla klas szkolnych i rodzin pomaga zaprzyjaźnić się z matematyką, fizyką, chemią, biologią, astronomią, geografią i historią.

Hevelianium współpracuje m.in. z Uczelniami Fahrenheita, a także Polską Agencją Kosmiczną (POLSA).

W planach Hevelianum na najbliższe lata jest m.in. wybudowanie obserwatorium astronomicznego na Górze Gradowej.

Skład Rady Programowej Hevelianum (kadencja 2024–2029)

Więcej o Hevelianium