Do matury przygotuj się na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-08-14

Do matury przygotuj się na Politechnice Gdańskiej

Nauka matematyki
Politechnika Gdańska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na kursy przygotowawcze do matury z matematyki i fizyki. Zapisz się już dziś i rozwiń oraz usystematyzuj swoją wiedzę. Zajęcia przygotowały Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Centrum Matematyki PG.

Kursy przeznaczone są dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy w roku szkolnym 2024/2025 podejdą do egzaminu maturalnego.

Trwają zapisy, a pierwsze zajęcia odbędą się we wrześniu. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące kursów, a o szczegółach przeczytać można na stronach Centrum Matematyki PG oraz Wydziału FTiMS.

Kursy Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Cykl zajęć przygotowuje do matury w zakresie rozszerzonym i prowadzony jest w wymiarze 78 godzin zajęć lekcyjnych z każdego przedmiotu. 6 godzin lekcyjnych podczas kursu z fizyki poświęconych jest eksperymentom fizycznym.

Zajęcia prowadzone są w soboty, po 3 godziny lekcyjne, przez 26 tygodni.

Aby się zapisać, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wnieść opłatę i podpisać odpowiednie dokumenty.

WFTiMS – kursy maturalne – formularz zgłoszeniowy

WFTiMS – kursy maturalne – szczegółowe informacje

Kurs Centrum Matematyki PG

Kurs przygotowawczy z matematyki obejmie łącznie 75 godzin lekcyjnych – 25 spotkań po 3 godziny lekcyjne. Zapisać można się do jednej z trzech, spotykających się raz w tygodniu grup:

• grupa I – zajęcia online w poniedziałki (w godz. 17:00 - 19:30) - poziom rozszerzony (pierwsze zajęcia 16 września),
  • grupa II – zajęcia stacjonarne w piątki ( w godz. 17:00 – 19:30) - poziom rozszerzony (pierwsze zajęcia 20 września),
  • grupa III – zajęcia stacjonarne w soboty (w godz. 9:00 -11:30) - poziom rozszerzony (pierwsze zajęcia 21 września).

Zajęcia stacjonarne odbywają się w salach dydaktycznych Politechniki Gdańskiej w Centrum Matematyki, budynek nr 18. Z kolei lekcje online przeprowadzane będą na platformie eNauczanie PG.

Centrum Matematyki PG – kurs maturalny – formularz zgłoszeniowy

Centrum Matematyki PG – kurs maturalny – szczegółowe informacje