Kongres „Nauka ponad podziałami” na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-08-13

Kongres „Nauka ponad podziałami” na Politechnice Gdańskiej

kongres grafika
Biuro i Zespół Młodych Naukowców Politechniki Gdańskiej zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w kongresie pn „Nauka ponad podziałami”. Dwudniowe spotkanie odbędzie się w dniach 12-13 września na PG. Trwają zapisy.

Podczas pierwszego dnia kongresu eksperci z całej Polski debatować będą nad aktualnym stanem szkolnictwa wyższego. Podczas paneli poruszone zostaną tematy:

• Jak zmierzyć sukces naukowy? O ewaluacji pracy naukowca.
  • (Nie)samodzielność akademicka - czyli o hierarchii i jej skutkach.
  • Czy współpraca popłaca? Czyli o tym, czy w obecnym rozwiązaniu prawnym i presji społecznej, warto jest współpracować?
  • Czy Polskie uczelnie kształcą efektywnie? Polski pomysł na sukces (albo porażkę…).

W drugim dniu uczestnicy będą mogli wziąć udział w wybranym przez siebie warsztacie:

I. Zastępowalność pokoleń na uczelniach wyższych
 II. Rola młodych w kształtowaniu uczelni

Zobacz szczegółowy program

Wydarzenie zainicjowane jest przez młodych naukowców z Politechniki Gdańskiej, a realizowane ze środków IDUB. Udział w kongresie jest bezpłatny, jednak w związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy.

Wydarzenie na LN i FB