PG pierwszym uniwersytetem technicznym na świecie z podwójną akredytacją ACEEU | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-10

PG pierwszym uniwersytetem technicznym na świecie z podwójną akredytacją ACEEU

logo ACEEU
Politechnika Gdańska otrzymała decyzję przewodniczącego Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities (ACEEU) o przyznaniu akredytacji ACEEU Entrepreneurial University Accreditation. Tym samym PG została pierwszą uczelnią w Polsce oraz pierwszym uniwersytetem technicznym na świecie posiadającym podwójną akredytację ACEEU zarówno w obszarze zaangażowania jak i przedsiębiorczości!

Prace nad uzyskaniem obu akredytacji trwały od października 2021 r. Pierwszą z nich – ACEEU Engaged University Accreditation – PG otrzymała w czerwcu 2023 r. Przez kolejny rok trwały prace nad spełnieniem standardów ACEEU w obszarze przedsiębiorczości, które dla uczelni technicznej stanowiły wyzwanie.

–  Cieszę się bardzo i dziękuję wszystkim za wysiłek włożony w pracę nad otrzymaniem akredytacji ACEEU. Świadomość, że jesteśmy liderem wśród uczelni technicznych również w obszarze przedsiębiorczości i zaangażowania jest budująca i daje energię do dalszego działania – powiedział prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. nauki.

Akredytacja ACEEU to dla Politechniki Gdańskiej wyróżnienie, które podkreśla zaangażowanie uczelni w rozwijanie potencjału przedsiębiorczości i aktywnej współpracy z otoczeniem. Dzięki akredytacji PG może jeszcze skuteczniej wspierać studentów w zdobywaniu kompetencji, które uczynią ich bardziej konkurencyjnymi i odpowiedzialnymi absolwentami na rynku pracy. Akredytacja ta daje również szansę na wymianę wiedzy i doświadczeń z innymi członkami społeczności ACEEU z całego świata.

Uzyskanie akredytacji ACEEU, zarówno w obszarze przedsiębiorczości, jak i zaangażowania koordynowało Centrum Analiz Strategicznych PG.

ACEEU (Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities) jest międzynarodową organizacją założoną w 2016 roku, która specjalizuje się w uznawaniu i wspieraniu przedsiębiorczego i zaangażowanego potencjału uniwersytetów na poziomie instytucjonalnym i wydziałowym.