Pomorska Noc Naukowców – przyjdź, zobacz, zainspiruj się! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-05

Pomorska Noc Naukowców – przyjdź, zobacz, zainspiruj się!

grafika pomorska noc naukowców
Przeżyj noc pełną odkryć, fascynujących eksperymentów i inspirujących spotkań z naukowcami! Poznaj tajemnice kosmosu, zanurz się w świecie chemii i fizyki, odkryj sekrety druku 3D i sprawdź, jak nauka zmienia nasze codzienne życie. Pomorska Noc Naukowców już 27 września m.in. na Politechnice Gdańskiej.

W programie m.in. fizyka crossfitu i podnoszenia ciężarów, strzelnica optoelektroniczna, wytwarzanie cementu stomatologicznego i własnego kremu, a także interaktywne pokazy i warsztaty w laboratoriach, fascynujące prelekcje, eksperymenty dla całych rodzin.

Weź udział w wydarzeniu, które zainspiruje Cię do odkrywania i nauki. Wstęp wolny (na część wydarzeń będą obowiązywać zapisy). Program wydarzenia będzie dostępny wkrótce.

Więcej informacji: pomorskanocnaukowcow.eu  Facebook

Noc Naukowców to impreza popularnonaukowa, która jest organizowana w krajach Unii Europejskiej co roku w ostatni piątek września.

Pomorska Noc Naukowców (projekt pod nazwą Pomeranian Researchers Night: European Challenges And Missions Closer To The Citizens (akronim NightMission) jest finansowana przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont Europa.

Wydarzenie w województwie pomorskim koordynuje Gdański Uniwersytet Medyczny, a jego partnerami są pomorskie uczelnie – Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Marynarki Wojennej, a także Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Nauki Experyment i Hevelianium.