Międzynarodowy grant dla naukowczyni z PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-18

Międzynarodowy grant dla naukowczyni z PG

Dr inż. Karolina Cysewska
Dr inż. Karolina Cysewska z Katedry Inżynierii Materiałów Funkcjonalnych, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG
Dr inż. Karolina Cysewska z Katedry Inżynierii Materiałów Funkcjonalnych, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki została laureatką międzynarodowego grantu M-ERA.NET Call 2023, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Projekt „Innovative stent coating with polyphenol-rapamycin complex with improved drug-eluting properties to target in-stent restenosis (PoRaCoat)” ma na celu opracowanie innowacyjnego systemu uwalniania leku bazującego na  przewodzącej matrycy polimerowej dla komercyjnych stentów kobaltowo-chromowych.

Łączna wartość grantu wynosi przeszło milion euro, z czego prawie 1,5 miliona zł dla polskiego zespołu konsorcjum, którego kierownikiem będzie dr inż. Cysewska.

Projekt został złożony w konsorcjum 4 innych partnerów:

1. Balton Sp. z o.o., Polska
  2. Fraunhofer IKTS, Niemcy (Koordynator)
  3. University Hospital Dresden, Department of Visceral-, Thoracic and Vascular Surgery, Division of Vascular and Endovascular Surgery (UKD), Niemcy
  4. National University of Science and Technology Politehnica Bucharest, Romania.

Wkrótce zostanie otwarta i ogłoszona rekrutacja m.in. na stanowisko studenta lub studenta–doktoranta do pracy w projekcie. Zapraszamy do śledzenia ogłoszeń na stronie Katedry Inżynierii Materiałów Funkcjonalnych.