Naukowiec z PG w europejskiej sieci doskonałości w dziedzinie AI | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-17

Naukowiec z PG w europejskiej sieci doskonałości w dziedzinie AI

na zdj. dr inż. Sebastian Cygert
Dr inż. Sebastian Cygert z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, jako pierwszy przedstawiciel Politechniki Gdańskiej, został przyjęty do Ellis Society – europejskiej sieci doskonałości w dziedzinie sztucznej inteligencji, której celem jest umocnienie międzynarodowej pozycji europejskiej AI.

Ellis Society zrzesza czołowych badaczy i tworzy wieloośrodkowe laboratorium badawcze. Założone w 2018 r., stowarzyszenie rozrosło się do sieci obejmującej 41 jednostek w instytucjach światowej klasy z 16 krajów, a także prowadzi ogólnoeuropejski program doktorancki.

Dr inż. Sebastian Cygert jest adiunktem na WETI, gdzie obronił doktorat. Pracuje też jako postdoc w IDEAS NCBR. W przeszłości pełnił rolę eksperta naukowego w Amazon, gdzie brał udział w takich projektach, jak system percepcji wizualnej dla autonomicznego robota Amazon Scout oraz synteza mowy dla asystenta głosowego Alexa. Posiada szerokie doświadczenie w różnych dziedzinach informatyki, a także pracował nad modelowaniem matematycznym dla Moody's Analytics.

Jego badania skupiają się na opracowywaniu wiarygodnych i adaptowalnych modeli uczenia maszynowego, zdolnych do efektywnej pracy w zmieniającym się świecie. Współpracuje również z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym nad projektem wczesnej diagnostyki nowotworów przy użyciu biopsji płynnych. Publikował swoje prace na czołowych konferencjach AI, m.in. ECCV (3 artykuły w 2024 r.), NeurIPS, ICLR, WACV, BMVC i Interspeech.

Lista członków Ellis Society