PG w światowym rankingu, cele dla rozwoju Pomorza i zalety obligacji [PG W MEDIACH] | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-14

PG w mediach
W dniach od 7 do 13 października 2024 r. w mediach, w tym m.in. na portalach, w prasie, radiu i telewizji, pojawiło się 290 wzmianek o Politechnice Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych publikacji medialnych z ostatniego tygodnia.

PG w rankingu The WUR 2025

Trojmiasto.pl informuje o tegorocznej edycji rankingu Times Higher Education World University Rankings 2025 - jednym z najważniejszych globalnych rankingów uczelni wyższych. Politechnika Gdańska zajęła w nim miejsce w przedziale 1001-1200. Ta pozycja plasuje ją na ex aequo 5. pozycji w Polsce.

Trójmiasto.pl

Siedem celów dla rozwoju Pomorza

Pomorski hub energetyczny i morski hub logistyczny, produkcja statków dla branży offshore, komputer kwantowy, a także federalizacja czołowych uczelni, budowa nowej siedziby opery czy powołanie metropolii – to kluczowe wyzwania rozwojowe Pomorza, jakie określili przedstawiciele nauki, polityki i biznesu. Ich realizację wspierać będzie zespół doradców gospodarczych przy rektorze Politechniki Gdańskiej, o czym informowało na swojej antenie Radio Gdańsk.

Radio Gdańsk

Nieoczywiste zalety obligacji

Na łamach biznesowego pisma „Parkiet” ekspertka z Politechniki Gdańskiej, dr hab. inż. Alicja Sekuła, prof. PG z Katedry Zarządzania Politechniki Gdańskiej, opowiada m.in. o finansowaniu inwestycji przez samorządy za pomocą obligacji. Jak wyjaśnia, jednym z powodów popularności obligacji samorządowych może być etap rozwoju inwestycji finansowanych ze środków unijnych, które właśnie wchodzą w najintensywniejszą fazę.

Artykuł w piśmie Parkiet"

VR pomaga strażakom i pielęgniarkom

Lokalny portal Nadmorski informuje z kolei o możliwościach, jakie daje należące do Politechniki Gdańskiej Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej, które znajduje się na Wydziale ETI PG.

Nadmorski24.pl