Posiedzenie Rady Programowej ULO | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-17

Posiedzenie Rady Programowej ULO

Rada Programowa ULO
Na zdjęciu od lewej: dr Piotr Szeląg, wiceprezes Zarządu Fundacja Pozytywne Inicjatywy, dr Ewa Szymczak, prof. uczelni, prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego, dr Magdalena Ochlik-Jankowska, prorektor ds. studenckich i promocji Akademii Muzycznej w Gdańsku, dr hab. Małgorzata Grembecka, prof. uczelni, kierownik Katedry i Zakładu Bromatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Barbara Wikieł, prof. uczelni, prorektor ds. studenckich Politechniki Gdańskiej, Waldemar Kotowski, dyrektor Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza w Gdańsku.
Podsumowanie rekrutacji uczniów na studia czy kwestie związane z udziałem młodzieży szkolnej w zajęciach akademickich na uczelniach – to główne zagadnienie, jakie poruszane było podczas posiedzenia Rady Programowej Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Z ramienia Politechniki Gdańskiej udział w spotkaniu wzięła dr Barbara Wikieł, prof. uczelni, prorektorka do spraw studenckich.

W 2021 roku Politechnika Gdańska wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Gdańskim podpisały Deklarację Patronacką. Zgodnie z dokumentem uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego mogą korzystać z zajęć, wykładów, konferencji i warsztatów organizowanych dla studentów Uczelni Fahrenheita (FarU). Nad stałym doskonaleniem jakości kształcenia w zakresie współpracy ze szkolnictwem wyższym czuwa Rada Programowa ULO, w której skład wchodzą również przedstawiciele FarU.

Kolejne spotkanie Rady odbyło się 15 października 2024 r. w siedzibie szkoły przy ul. Traugutta 92. W posiedzeniu udział wzięli:

• dr Barbara Wikieł, prof. uczelni, prorektor ds. studenckich Politechniki Gdańskiej
  • dr hab. Małgorzata Grembecka, prof. uczelni, kierownik Katedry i Zakładu Bromatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • dr Ewa Szymczak, prof. uczelni, prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego,
  • dr Magdalena Ochlik-Jankowska, prorektor ds. studenckich i promocji Akademii Muzycznej w Gdańsku,
  • Waldemar Kotowski, dyrektor Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza w Gdańsku
  • dr Piotr Szeląg, wiceprezes Zarządu Fundacja Pozytywne Inicjatywy.

Współpraca między liceum a uczelniami pozwala młodzieży na uczestnictwo w zajęciach akademickich, rozwijając ich zainteresowania naukowe. Podczas spotkania dyrektor szkoły zaprezentował znakomite wyniki absolwentów szkoły w rekrutacji na studia. Omówione zostały także m.in. kwestie zajęć proponowanych uczniom przez szkoły patronackie oraz aktywności, które młodzieży szkolnej oferuje szkoła.