Sztuczna inteligencja tematem VIII konferencji „Zdolni z Pomorza” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-25

Sztuczna inteligencja tematem VIII konferencji „Zdolni z Pomorza”

grafika wydarzenia
Politechnika Gdańska będzie gospodarzem VIII Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, przeznaczonej dla młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Tegoroczna edycja odbędzie się w Gmachu Głównym PG w sobotę 26 października, a jej hasłem przewodnim będzie „Sztuczna inteligencja – szansa na rozwój czy zagrożenie”.

Wydarzenie organizowane jest przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku, Politechnikę Gdańską oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Konferencja skierowana jest do mieszkających w województwie pomorskim uczniów starszych klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy przyjrzą się sztucznej inteligencji z perspektywy kilku dziedzin naukowych: biologicznej, chemicznej, a także nauk technicznych oraz humanistycznych.

Referaty przedstawią zarówno naukowcy, ale przede wszystkim uczniowie, których pomysły na prezentacje zostały zakwalifikowane do wygłoszenia podczas wydarzenia. Ich udział w konferencji poprzedziły warsztaty, podczas których otrzymali liczne wskazówki dotyczące wystąpień publicznych i przygotowania prezentacji.

Konferencję zainauguruje wykład zatytułowany „Matrix: Revealed – macierze odczarowane. Od układów równań do sztucznej inteligencji”, a wygłosi go prof. Piotr Szczuko z wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.