Blisko 600 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej ukazało się w mediach tradycyjnych i społecznościowych w dniach 17-23 listopada.

Poniżej prezentujemy najciekawsze z nich.

Politechnika Gdańska z rekordową liczbą ośmiu dyscyplin w rankingu GRAS 2025

Politechnika Gdańska osiągnęła najlepszy w swojej historii wynik w ShanghaiRanking’s Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) 2025. W tegorocznej edycji zestawienia sklasyfikowano aż osiem dyscyplin naukowych reprezentowanych przez PG – to znaczący wzrost w porównaniu z latami 2019-2024, w których uczelnia pojawiała się zazwyczaj w 2-3 obszarach.

Radio Gdańsk Perspektywy Nauka w Polsce Wirtualna Polska Strefa Edukacji Gazeta Olsztyńska

Politechnika Gdańska w QS Sustainability Ranking 2026

Politechnika Gdańska po raz kolejny została uwzględniona w prestiżowym QS World University Rankings: Sustainability 2026, zajmując 479. miejsce na świecie, 207. w Europie oraz 5. w Polsce. Ranking ten wyróżnia uczelnie, które przyczyniają się do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez działalność badawczą, dydaktyczną, zarządczą oraz wpływ społeczny.

Akademickie Centrum Informacyjne Pulsarowy

Polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski na Politechnice Gdańskiej

4 grudnia 2025 r. Politechnika Gdańska, jako jedna z uczelni Związku Uczelni Fahrenheita (FarU), będzie kolejnym z przystanków ogólnopolskiej trasy technologiczno-naukowej „IGNIS – Polska sięga gwiazd”. W ramach wydarzenia polski astronauta projektowy w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) dr inż. Sławosz Uznański-Wiśniewski spotka się ze studentami, doktorantami oraz dziećmi i młodzieżą.

Gdańsk.pl Wyborcza

Bezpieczeństwo na kolei

O bezpieczeństwie i o tym, co wydarzyło się na torach kolejowych pod Garwolinem w programie TVP3 Gdańsk „Czyżewskiego 42” rozmawiali dr inż. Zbigniew Kendra, ekspert transportu kolejowego, katedra inżynierii transportowej Politechniki Gdańskiej oraz Prof. Piotr Mickiewicz, ekspert ds. bezpieczeństwa Uniwersytetu Gdańsk.

Czyżewskiego 42