Medale w klasyfikacji uczelni technicznych
Reprezentanci PG bardzo dobrze zaprezentowali się także w klasyfikacji uczelni technicznych. Złote medale zdobyły drużyny PG w aerobiku sportowym, badmintonie, biegach przełajowych kobiet i mężczyzn, kickboxingu, ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn, lekkoatletyce kobiet i mężczyzn, piłce ręcznej kobiet, pływaniu kobiet, strzelectwie, tenisie kobiet i mężczyzn, tenisie stołowym, wioślarstwie oraz żeglarstwie.
Srebrne medale w klasyfikacji uczelni technicznych zdobyli reprezentanci PG w karate, koszykówce, siatkówce plażowej, snowboardzie kobiet, szermierce oraz wspinaczce sportowej kobiet. Brązowe medale trafiły do drużyn brydża, koszykówki 3x3 kobiet i mężczyzn, piłki nożnej kobiet, snowboardu mężczyzn, tenisa stołowego kobiet oraz trójboju.
Złote medale dla reprezentantów PG
W klasyfikacji medalowej złote medale dla Politechniki Gdańskiej zdobyli m.in. reprezentanci biegów przełajowych, strzelectwa, ergometru wioślarskiego, lekkoatletyki, wioślarstwa oraz tenisa.
Na najwyższym stopniu podium stanęły m.in. biegaczki przełajowe Aleksandra Siruts, Kaja Kowalczyk i Sandra Wikarska, a także Daria Domżalska w biegu na 6 km, Dariusz Boratyński w biegu na 9 km oraz sztafeta mieszana w składzie Daria Domżalska, Wojciech Serkowski, Julia Liebenthal i Dariusz Boratyński. Złoto zdobył również Wiktor Błach w wadze lekkiej w ergometrze wioślarskim oraz lekkoatleta Mikołaj Pyszka w biegu na 200 m.
Bardzo udany sezon mają za sobą także strzelcy PG. Oskar Miliwek triumfował w konkurencjach pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn oraz pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów mężczyzn, a Maciej Kowalewicz w konkurencjach karabin pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn, karabin 3x20 mężczyzn oraz karabin 60 strzałów leżąc mężczyzn.
Złote medale wywalczyły również wioślarki: Zuzanna Jasińska w jedynce oraz w dwójce z Katarzyną Dudą. Na najwyższym stopniu podium stanęły także drużyny tenisa kobiet i mężczyzn oraz żeńska osada wioślarska PG w składzie: Bulińska, Czerwińska, Jasińska i Domalska.
Srebro i brąz w wielu dyscyplinach
Srebrne medale dla PG wywalczyli m.in. solista Dawid Łuszcz, badmintoniści, Szymon Stankiewicz w ergometrze wioślarskim, karateka Jan Szczepkowski w kumite mężczyzn do 67 kg oraz drużyna PG w kumite w składzie: Marek Gontarski, Bartosz Janusz, Jan Szczepkowski i Piotr Wyganowski.
Na drugim stopniu podium stanęli także lekkoatleci: Jonasz Mertka w rzucie oszczepem, Paulina Ligarska w skoku w dal i Cezar Sidya w skoku wzwyż. Srebro zdobyli również snowboardzista Iwo Gogołkiewicz w banked slalomie, strzelec Oskar Miliwek w konkurencji pistolet dowolny 60 strzałów mężczyzn, szermierz Piotr Kaśków we florecie, wioślarze w konkurencji 4xMix w składzie Bulińska, Błach, Duda i Stankiewicz oraz żeglarze Patryk Kosmalski, Tomasz Lewandowski i Karolina Żurek.
Brązowe medale trafiły do duetu Marcelina Dulak i Weronika Kowalczyk, Wojciecha Serkowskiego biegnącego na 4,5 km oraz Julii Liebenthal w biegu na 6 km. Na trzecim stopniu podium stanęli również karatecy: Daniela Holk w kumite do 68 kg, Damian Nowakowski w kumite do 67 kg, Filip Pudlak w kumite do 84 kg oraz Piotr Wyganowski i Patryk Kobus w kumite powyżej 84 kg.
Brązowe medale zdobyli także koszykarze PG, sztafeta sprinterek 4x400 m w składzie Pyszka, Kaczkowska, Gostomczyk i Paradowska, oszczepniczka Magdalena Banasiewicz, Martyna Konieczko w skoku wzwyż, Joanna Bujarowicz w skoku w dal, Mateusz Helman w pchnięciu kulą, para siatkówki plażowej Piotr Ilewicz i Samuel Wróbel, drużyna tenisa stołowego oraz wioślarska ósemka ze sternikiem w składzie: Jasińska, Bulińska, Klucznik, Duda, Czerwińska, Domalska, Rodziewicz, Beyer-Wróblewska i Stankiewicz.
Nowa hala jako kolejny krok w rozwoju sportu akademickiego
Tegoroczny wynik AMP jest kolejnym potwierdzeniem, że sport akademicki na Politechnice Gdańskiej rozwija się w oparciu o zaangażowanie studentów, pracę trenerów i szeroką reprezentację w wielu dyscyplinach. Uczelnia chce wzmacniać ten potencjał także poprzez inwestycje w infrastrukturę sportową.
Jednym z najważniejszych celów w tym obszarze jest budowa nowej hali widowiskowo-sportowej na terenie Centrum Sportu Akademickiego PG. Obiekt ma służyć studentom, pracownikom, mieszkańcom Gdańska oraz lokalnym klubom sportowym, o czym szerzej można przeczytać w odrębnym komunikacie.