Program Aurum Supporting International Research Team Building stanowi element realizacji zadań programu IDUB w zakresie podniesienia poziomu jakości działalności naukowej uczelni, Działania II.1. i będzie realizowany w ramach działalności Centrów priorytetowych obszarów badawczych PG. Celem Programu Aurum jest zwiększenie i wzbogacenie potencjału naukowego PG w wyniku powstania nowych zespołów badawczych kierowanych przez naukowców z PG, z udziałem naukowców zagranicznych. W ramach Programu możliwe jest uzyskanie grantu uczelnianego przeznaczonego na sfinansowanie kosztów tworzenia nowego zespołu badawczego Politechniki Gdańskiej.

Dla kogo?

Wnioskodawcą w programie może być pracownik Politechniki Gdańskiej, posiadający co najmniej stopień doktora.

Co można zyskać?

Planowany we wniosku budżet projektu nie może przekraczać kwoty 500 000 zł.
W skład kosztów mogą wchodzić m.in.:

• wynagrodzenia dla naukowców zagranicznych;
  • zakup lub wytworzenie infrastruktury badawczej dla tworzonego zespołu;
  • wydatki związane z funkcjonowaniem międzynarodowej współpracy badawczej m.in. podróże służbowe, delegacje, wynajem sal i laboratoriów oraz zakup usług zewnętrznych.

Jaki jest okres realizacji projektu?

Okres realizacji projektu może wynieść od 3 do 12 miesięcy.

Jak aplikować?

Środki w ramach Programu przyznawane są w trybie konkursowym.
      Nabór w programie został zamknięty.

Szkolenie z programu Aurum.

Regulamin   Tutorial   FAQ   Złóż wniosek