Finansowanie kosztów krótkoterminowych wizyt renomowanych naukowców zagranicznych na Politechnice Gdańskiej.
 Zatrudnianie na Politechnice Gdańskiej zagranicznych naukowców.
Granty przeznaczone na sfinansowanie kosztów tworzenia oraz działalności nowej grupy badawczej w początkowym okresie jej funkcjonowania kierowanej przez Beneficjenta programu Nobelium.
Stypendium projakościowe dla uczestników Szkoły Doktorskiej drugiego, trzeciego lub czwartego roku.
Stypendium dla osób przyjętych do Szkoły Doktorskiej na PG rozpoczynających kształcenie na pierwszym roku.
Doradztwo w tworzeniu nowych innowacyjnych przedsiębiorstw w postaci warsztatów, mentoringu naukowo-technologicznego oraz wsparcie grantowe.
Premie finansowe przyznawane z tytułu publikacji artykułu w czasopiśmie naukowym.
Dofinansowania na pokrycie kosztów działań zmierzających do uzyskania lub rozszerzenia międzynarodowej ochrony prawnej wynalazku.