Otwarcie strefy Inkubatora iGTS2 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-09

Otwarcie strefy Inkubatora iGTS2

Pomieszczenia inkubatora iGTS2 na Politechnice Gdańskiej w Domu Studenckim nr 3
W dniu 9 kwietnia 2024 r. oficjalnie otworzyliśmy nową przestrzeń biurowo-kreatywną pn. Strefa iGTS2 , która przeznaczona jest dla zespołów startupowych GTS2 oraz studentów i doktoratów PG, którzy rozwijają projekty o charakterze innowacyjnym i potencjale biznesowym.

Strefa iGTS2 zlokalizowana jest w Domu Studenckim nr 3 przy ul. Do studzienki 32 i prowadzi do niej niezależne wejście z boku budynku. Znajduje się w niej kilka stanowisk biurowych do pracy indywidualnej oraz 3 salki przystosowane do kameralnych spotkań warsztatowych i biznesowych, z dostępem do sieci oraz zapleczem do organizacji spotkań multimedialnych i biznesowych.

- Dzisiejsze otwarcie przestrzeni inkubatora iGTS2 to kolejny etap rozwoju ekosystemu, ale też narzędzi do tworzenia innowacji i rozwoju przedsiębiorczości na Politechnice Gdańskiej. Obok udostępnianej studentom i doktorantom przestrzeni prototypowni Protolab, powstała komplementarna strefa biurowa do pracy i spotkań, przeznaczona do rozwoju autorskich pomysłów i projektów biznesowych – komentuje Damian Kuźniewski dyrektor Centrum Transferu Technologii.

- Oprócz przestrzeni, w ramach projektu Gdańsk Tech Startu School zapewniamy naszym beneficjentom szkolenia, wsparcie mentoringowe i eksperckie oraz granty na uruchomienie biznesu. Aby tworzyć efektywny ekosystem musimy wspólnie stymulować potencjał zespołów studenckich, projektów grupowych, studenckich projektów badawczych czy projektów realizowanych przez koła naukowe i organizacje studenckie. Dlatego zapraszamy do współpracy, ale też promocji strefy iGTS2 oraz aktywności realizowanych przez Gdańsk Tech Startup School – dodaje.

Podczas otwarcia Robert Bajko, kierownik projektu Gdańsk Tech Startup School w skrócie podsumował dotychczasową działalność GTSoraz podkreślił jak ważny dla naszej społeczności akademickiej jest nacisk na synchroniczny rozwój przedsiębiorczości oraz innowacyjności, czerpiąc przykład z cenionych uniwersytetów zagranicznych oraz mając na uwadze wytyczne takich instytucji jak Unia Europejska czy ONZ.

Na uroczystości w strefie iGTS2 obecny był prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, który wraz z prof. Januszem Nieznańskim, prorektorem ds. umiędzynarodowienia i innowacji PG oraz Damianem Kuźniewskim, oraz zespołem GTS2: Robertem Bajko i Agnieszką Niekurzak dokonali przecięcia symbolicznej wstęgi i oficjalnie otworzyli pomieszczenia Inkubatora.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prof. Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich, prof. Mariusz Kaczmarek, prorektor ds. kształcenia, Mariusz Miler, kanclerz PG, prof. Krzysztof Nyka, z wydziału ETI PG (przewodniczący komisji konkursowych w programach Startup School One oraz Startup School Two), przedstawiciele wydziałowych ambasadorów GTS2: dr inż. Marita McPhillips (WZiE), prof. Krzysztof Nowicki (WETI) oraz prof. Dominika Wróblewska (WILiŚ) , Mariusz Machajewski, prezes spółki Excento oraz Anna Klimczyk kierownik Działu Spraw Studenckich.

Po części oficjalnej przestrzenie Inkubatora odwiedzali zainteresowani studenci oraz doktoraci z PG.

Pomieszczenia strefy iGTS2 w pierwszej kolejności udostępniane będą członkom zespołów startupowych i absolwentom programów Gdańsk Tech Startup School, będą one również do dyspozycji dla osób ze społeczności PG, realizujących projekty innego rodzaju. Dostęp udzielany będzie indywidualnie, po rozpatrzeniu wniosku złożonego drogą elektroniczną na adres startup@pg.edu.pl.