Więcej chętnych niż przed rokiem, nawet kilkanaście osób na miejsce | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-07-29

Więcej chętnych niż przed rokiem, nawet kilkanaście osób na miejsce

grupa uśmiechniętych studentów przed gmachem głównym PG
Ekonomia; gospodarka przestrzenna; analityka gospodarcza; automatyka, cybernetyka i robotyka oraz projektowanie i budowa jachtów – to pierwsza piątka najpopularniejszych kierunków studiów na Politechnice Gdańskiej w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022. O jedno miejsce na każdym z tych kierunków ubiegało się aż kilkanaście osób. Z kolei najwięcej zgłoszeń ogółem odnotowano na informatyce i budownictwie. Łącznie o miejsce na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na PG aplikowało jeszcze więcej kandydatów niż przed rokiem – ponad 23 tys. osób.

Politechnika Gdańska należy do czołówki najchętniej wybieranych przez kandydatów uczelni technicznych w kraju. Potwierdzają to wyniki rekrutacji na rok akademicki 2021/2022. Aplikacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia było jeszcze więcej niż w ubiegłym roku, bo aż 23 127 (w ramach ubiegłorocznej rekrutacji odnotowano 22 999 zgłoszeń), a o miejsce na studiach niestacjonarnych ubiegało się 1261 osób.

Najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce odnotowano na kierunkach: ekonomia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii (18,53 os. na miejsce); gospodarka przestrzenna na Wydziale Architektury (17,34 os.); analityka gospodarcza na WZiE (15 os.); automatyka, cybernetyka i robotyka na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (12,01 os.) oraz projektowanie i budowa jachtów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (11,09 os.).

Z kolei największą liczbę kandydatów ogółem odnotowano na kierunkach: informatyka na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (1812 os.) oraz budownictwo na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska (1347 os).

Wszystkim osobom, które dostały się na studia serdecznie gratulujemy!

Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu. 2 września na stronie pg.edu.pl/rekrutacja  opublikowana zostanie lista kierunków, na które zostanie otworzony dodatkowy nabór.

Więcej o rekrutacji Zobacz film

2184 wyświetleń