Komunikat o obowiązku noszenia maseczek na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-28

Komunikat o obowiązku noszenia maseczek na Politechnice Gdańskiej

Studentka w masce
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej przypomina pracownikom i studentom o obowiązku zakrywania ust i nosa w budynkach na terenie uczelni.

Zgodnie z zarządzeniem nr 66/2021 studenci, doktoranci, uczestnicy studiów podyplomowych, osoby zatrudnione na uczelni oraz inne osoby prowadzące zajęcia zobowiązane są do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w miejscach ogólnodostępnych, we wszystkich budynkach kampusu uczelni.

O zakresie odstępstw od nakazu zakrywania przy pomocy maseczki ust i nosa decyduje prowadzący zajęcia/laboratoria podczas każdorazowo realizowanych zajęć/laboratoriów w przypadkach, gdy wynika to z istoty realizowanych zajęć/laboratoriów, lub jest uzasadnione z uwagi na przepisy BHP.

Nakaz zakrywania przy pomocy maseczki ust i nosa nie obowiązuje pracowników w indywidualnym pomieszczeniu, w którym świadczą pracę.

Zobacz zarządzenie 

Przypominamy również, że w budynkach na terenie kampusu zlokalizowane są punkty do dezynfekcji rąk i pomiaru temperatury, a także dystrybutory płynu do dezynfekcji.

Informacje i instrukcje dotyczące zasad postępowania w związku z Covid-19 znajdują się na stronie pg.edu.pl/koronawirus:

2535 wyświetleń