Rektor Politechniki Gdańskiej otrzymał nagrodę od Polskiego Komitetu Olimpijskiego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-10-29

złoty medal na zielonym tle
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, otrzymał złoty medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas ubiegłotygodniowej gali z okazji 100-lecia gdańskiego AZS w Europejskim Centrum Solidarności.

Podczas Gali Sportu Akademickiego, która odbyła się 21 października w ECS, Politechnika Gdańska i jej przedstawiciele otrzymali szereg nagród i wyróżnień. Uczelnię uhonorowano przede wszystkim za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski. PG powtórzyła sukces z poprzedniego roku, gdy również znalazła się na najwyższym stopniu podium AMP.

Nagrodę specjalną - złoty medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego - otrzymał również rektor PG, prof. Krzysztof Wilde, który pełni jednocześnie funkcję prezesa AZS Gdańsk. Medal przyznano za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego, w tym wieloletnie krzewienie idei sportu i budowanie jego popularności wśród studentów i studentek.

– Sport powinien być jednym z najważniejszych aspektów w życiu człowieka, a studia są świetną okazją, żeby zaszczepić w sobie odpowiednie nawyki i to na całe życie – komentuje przyznanie nagrody prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Mam nadzieję, że studenci i studentki gdańskich uczelni będą jeszcze bardziej aktywnie włączać się w organizowane przez AZS inicjatywy sportowe.

Przeczytaj relację z Gali 100-lecia AZS