Wielkie święto sportu akademickiego w Gdańsku | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-21

Wielkie święto sportu akademickiego w Gdańsku

grafika Gali Sportu Akademickiego 2021
Najlepsze uczelnie w cyklu AMP, w tym Politechnika Gdańska – Akademicki Mistrz Polski 2021, zostaną uhonorowane podczas Gali Sportu Akademickiego, która rozpocznie się 21 października o godz. 17.00 w  Europejskim Centrum Solidarności. Coroczne święto sportu akademickiego będzie połączone z obchodami stulecia AZS Gdańsk.

Podczas gali z udziałem medalistów olimpijskich z Tokio, uhonorowani zostaną zwycięzcy klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski. To będzie też miła chwila dla gdańskiego AZS, bo cykl AMP wygrała po raz kolejny Politechnika Gdańska, która na podium wyprzedziła Akademię Górniczo- Hutniczą w Krakowie i Uniwersytet Warszawski.

 Ten sukces zawdzięczamy studentom i pracownikom, którzy podjęli się trudu brania udziału w wielu zawodach. Obsadziliśmy wszystkie dyscypliny sportu, a trzeba pamiętać, że na tle innych jesteśmy małą uczelnią. Mamy czternaście tysięcy studentów, ale siła woli i determinacja w sporcie jest najważniejsza. Naprawdę jestem bardzo szczęśliwy  mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej i jednocześnie prezes AZS Gdańsk.

Najważniejszym momentem gali będzie nagrodzenie medalistów olimpijskich z klubów AZS. 

Obecność w wydarzeniu potwierdziło w sumie dziewięcioro medalistów olimpijskich w Tokio mistrzowie olimpijscy Anita Włodarczyk, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dawid Tomala i Kajetan Duszyński, a także inni medaliści Justyna Iskrzycka, Paweł Fajdek, Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak i Anna Puławska.

125 wyświetleń