Cele Zrównoważonego Rozwoju na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-11-17

Cele Zrównoważonego Rozwoju na Politechnice Gdańskiej

Logo celów zrównoważonego rozwoju - kolorowe koło
Politechnika Gdańska po raz pierwszy przygotowała raport poświęcony realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych w Rezolucji przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w dniu 25 września 2015 r.

W raporcie zaprezentowane zostały wybrane działania uczelni, zrealizowane w latach 2016-2021, które szczególnie znacząco przyczyniają się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Opisane w raporcie działania zidentyfikowano w ramach czterech ogólnych obszarów: badania, zaangażowania publicznego i partnerstwa, kształcenia i działalności studenckiej oraz wewnętrznego działania Uczelni.

Na wybranych przykładach podkreślono zaangażowanie i wkład całej społeczności akademickiej w zrównoważony rozwój dla lepszej przyszłości naszej wspólnej planety.

Na stronie dedykowanej zrównoważonemu rozwojowi na PG już wkrótce znajdą się aktualne informacje o naszych działaniach związanych z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wszelkie ekologiczne i prośrodowiskowe inicjatywy, przemyślenia i uwagi prosimy zgłaszać na adres: sdgs@pg.edu.pl

Podzielmy się pomysłami związanymi z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju na Politechnice Gdańskiej.

Zapraszamy do lektury raportu:

Politechnika Gdańska - Raport Zrównoważony Rozwój