Laureaci Nagrody Santander Universidades | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-01-27

Laureaci Nagrody Santander Universidades

Laureaci Nagrody Santander Universidades z prof. Krzysztofem Wilde, rektorem PG, prof. Markiem Dzidą, prorektorem PG oraz Mariolą Piskorską z Santander Bank Polska
Laureaci Nagrody Santander Universidades z prof. Krzysztofem Wilde, rektorem PG, prof. Markiem Dzidą, prorektorem PG oraz Mariolą Piskorską z Santander Bank Polska i Jakubem Persjanowem, przewodniczącym SSPG. Fot. Krzysztof Krzempek / Politechnika Gdańska
Jeszcze jako uczniowie szkół średnich angażowali się w wolontariat, zbiórki darów dla potrzebujących, działali w samorządzie, oddawali krew i własne włosy na rzecz fundacji – najbardziej zaangażowani społecznie studenci pierwszego roku na Politechnice Gdańskiej odebrali Nagrody Santander Universidades.

Program stypendialny Nagroda Santander Universidades dla studentów I roku Politechniki Gdańskiej skierowany był dla studentów, którzy w okresie nauki szkolnej angażowali się w działania w wolontariacie, społeczne i wykazywali się aktywnością w inicjatywach na rzecz pomocy innym. Wręczenie nagród, na które Santander Universidades przekazał w sumie 15 tys. zł, odbyło się 24 stycznia w Sali Senatu PG.

– Jest mi niezmiernie miło wziąć udział w tej uroczystości. To, że aspekty społeczne i pomoc innym są tak ważne jest oczywiste, a to że Wy zaangażowaliście się i taką pracę wykonaliście to zaszczyt i przyjemność dla mnie – powiedział prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej zwracając się do laureatów. Rektor podziękował też kapitule konkursowej i przedstawicielce Santander Bank Polska. – Mam nadzieję, że ta inicjatywa będzie się rozwijać i będą organizowane kolejne konkursy – dodał rektor.

– Projekt, który stworzyliśmy razem z uczelnią to jeden z owoców naszej współpracy – podkreśliła Mariola Piskorska, przedstawicielka Santander Bank Polska, dziękując władzom uczelni za otwartość na współpracę z biznesem. – Studentom gratuluję zaangażowania i wrażliwości społecznej – dodała.

Do konkursu zgłosiło się 61 studentów. Nagrodzono 10 osób, a dodatkowo 3 wyróżniono.

– Zdecydowana większość zgłoszeń zawierała ogrom przeróżnych aktywności realizowanych na rzecz studentów i innych instytucji. Przede wszystkim ocenialiśmy następującą aktywność: organizację wydarzeń charytatywnych, zbiórki darów dla potrzebujących, działania wolontariackie w domach dziecka, w domach seniora, dziecięcych oddziałach szpitalnych, hospicjach. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie osoby wykazały się także bardzo dobrymi wynikami w nauce – podkreślił dr hab. inż. Marek Dzida, prof. uczelni, prorektor ds. kształcenia i przewodniczący kapituły konkursowej.

Laureaci

 • Patryk  Anioł, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa
 • Zbigniew  Borek, Wydział Zarządzania i Ekonomii
 • Marcel Boxberger, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
 • Gabriela  Bystrzycka, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
 • Kacper  Drozdowski, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
 • Michał Ganczarenko, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
 • Alicja Hyży, Wydział Zarządzania i Ekonomii
 • Jarosław Jaworski, Wydział Elektrotechniki i Automatyki
 • Iga Jóźwik, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
 • Sebastian Wojtasiewicz, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Laureaci otrzymają stypendia w wysokości 1500 zł brutto.

Kapituła konkursu zdecydowała o dodatkowym wyróżnieniu trzech osób:

 • Julia Duchlińska, Wydział Architektury
 • Monika Łys, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
 • Paweł Mańczak, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

W skład kapituły konkursowej weszli: prof. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia (przewodniczący), Katarzyna Dzięcielewska, pełnomocnik rektora ds. Centrum Wolontariatu Politechniki Gdańskiej, Justyna Jodłowska z Działu Spraw Studenckich oraz Jakub Persjanow, przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej.

Dodajmy, że Santander Universidades ma przekazać jeszcze 35 tys. zł na nagrody w konkursie dla studentów realizujących projekty naukowe, który będzie realizowany w semestrze letnim. Nabór będzie prowadzony poprzez stronę www.becas-santander.com/pl

Więcej o Santander Universidades

472 wyświetleń