Opłaty za miejsca w akademikach PG w roku akademickim 2022/2023 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-13

Opłaty za miejsca w akademikach PG w roku akademickim 2022/2023

akademik PG
Od 360 do 618 zł – tak kształtuje się rozpiętość cen za miejsca w domach studenckich Politechniki Gdańskiej w kolejnym roku akademickim.

Różnice w cenach za poszczególne miejsca wynikają z jednej strony ze standardu w danym akademiku, a z drugiej ze sposobu zakwaterowania – dostępne są bowiem pokoje zarówno 1-osobowe, jak też 2-osobowe, w tym z własną, lub współdzieloną łazienką.

Z powodu znacznych podwyżek cen mediów (zwłaszcza energii elektrycznej – ponad 50 proc. względem poprzedniego roku) oraz środków czystości, a także wzrostu innych kosztów związanych z utrzymywaniem i eksploatacją domów studenckich, opłaty za poszczególne miejsca zostały podniesione średnio o ok. 20 proc. (najczęściej o ok. 100 zł, ale w niektórych DS-ach o 5 lub 10 zł). Nowy cennik został wobec tego pozytywnie zaopiniowany przez radę mieszkańców osiedla studenckiego PG, a także samorząd studentów i doktorantów.

Łącznie, w 11 akademikach (oraz w tzw. DS5 – łącznik), przygotowanych będzie 2,3 tys. miejsc noclegowych. W ofercie na nowy rok akademicki nie znajdzie się jak na razie akademik nr 11 w Gdańsku Brzeźnie, który w lutym br. został przeznaczony do użytku wojewodzie pomorskiemu i pełni funkcję tymczasowego schronienia dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Tabela opłat za pokoje w akademikach PG w roku akademickim 2022/2023:

Tegoroczny nabór rozpocznie się po zakończeniu rekrutacji na nadchodzący rok akademicki. Szczegóły będą podane w osobnym komunikacie.

Dodatkowe informacje i szczegóły dot. cennika na rok akademicki 2022/2023 można znaleźć na stronie osiedla studenckiego PG.

652 wyświetleń