Stypendia dla nowych studentów zagranicznych – złóż wniosek | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-09

Stypendia dla nowych studentów zagranicznych – złóż wniosek

Kobieta przy stole czyta i wypełnia podręcznik.
Studenci zagraniczni I i II stopnia, którzy rozpoczęli naukę na PG w październiku 2022 roku na zasadach odpłatności, mogą starać się o stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce. Wnioski można składać do 20 listopada. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 grudnia.

Wnioski o stypendia mogą składać cudzoziemcy przyjęci na studia I i II stopnia na Politechnice Gdańskiej na rok akademicki 2022/2023 na zasadach odpłatności wg Załącznika do Pisma okólnego Rektora PG nr 63/2020 z 10 grudnia 2020 roku.

Miesięczne stypendia w wysokości 1250 zł otrzyma pięciu najlepszych studentów I stopnia oraz trzech najlepszych studentów II stopnia. Stypendium będzie mogło być przedłużone na kolejny rok akademicki w przypadku zaliczenia roku akademickiego bez długu punktowego.

Jak złożyć wniosek o stypendium?

Wnioski można składać wyłącznie poprzez formularz online:

Formularz dla studentów I stopnia

Formularz dla studentów II stopnia

Szczegóły dotyczące wymaganych dokumentów można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej PG.

Wnioski można składać w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada do północy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 9 grudnia na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej.

Regulamin konkursu o stypendia