Zostań mistrzem współpracy i zdobądź nawet 10 tys. złotych na projekt! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-04

Zostań mistrzem współpracy i zdobądź nawet 10 tys. złotych na projekt!

Grafika na białym tle góry, po górach wspinający się studenci trzech uczelni
Trwa pierwsza edycja konkursu „Mistrzowie współpracy Fahrenheita” dla studenckich kół naukowych z uczelni wchodzących w skład Związku Uczelni Fahrenheita. Jeszcze do 20 listopada ich członkowie mogą zgłaszać pomysły na projekty, które zrealizują w ramach międzyuczelnianej współpracy. Pula nagród to aż 22 tysiące złotych.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów i doktorantów Uczelni Fahrenheita do nawiązywania współpracy międzyuczelnianej, a także przybliżenie idei i misji FarU. Projekty mogą składać koła naukowe, w których działają zarówno studenci, jak i doktoranci. Warunkiem koniecznym jest, aby projekt realizowany był przez minimum dwa koła lub jedno międzyuczelniane z różnych Uczelni Fahrenheita.

Nie znasz kół naukowych siostrzanej uczelni? Nie szkodzi! FarU stawia na integracje gdańskiego środowiska akademickiego i chętnie pomoże znaleźć partnerów do współpracy. Warto skorzystać z facebookowego wydarzenia dotyczącego konkursu, założonego przez profil Uczelni Fahrenheita. Można umieścić tam ogłoszenie lub skontaktować się z biurem FarU, które podpowie, z kim i jak nawiązać kontakt.

Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z listy kół naukowych, działających na poszczególnych uczelniach.

Koła naukowe GUMed Koła naukowe PG Koła naukowe UG

Dla zwycięskich inicjatyw przewidziano nagrody finansowe trzech rektorów lub całkowite pokrycie kosztów realizacji projektu o łącznej wartości 22 tysięcy złotych. Najlepszy projekt ma szansę otrzymać 10 000 zł. Nagroda za drugie i trzecie miejsce to odpowiednio 7 000 zł i 5 000 zł.

Projekty można zgłaszać do 20 listopada 2022 roku. O szczegółach konkursu przeczytać można na stronie Uczelni Fahrenheita. Warto również załączyć studenckie Radio MORS. Już dziś, 3 listopada o godzinie 13:00, na jego antenie będzie można wysłuchać wywiadu z prof. dr hab. inż. Adrianą Zaleską-Medynską, dyrektorką Związku Uczelni Fahrenheita. Opowie ona o szczegółach konkursu „Mistrzowie współpracy” oraz o tym, jak pozyskać partnerów w innych niż rodzima uczelniach i jak wspólnymi siłami przygotować projekt konkursowy.