Ostatni dzień rekrutacji na studia II stopnia na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-01-13

Ostatni dzień rekrutacji na studia II stopnia na Politechnice Gdańskiej

W bibliotece grupa studentów stoi przy ladzie i wypożycza książki
Fot. Julia Michalczewska/PG
Trwa rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia. Na chętnych czeka niemal 3000 miejsc na 37 kierunkach. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko dzisiaj do północy. 

Na studiach stacjonarnych II stopnia Politechnika Gdańska przygotowała przeszło 2600 miejsc. Z kolei na chętnych podjęcia studiów niestacjonarnych czeka około 180 miejsc na 3 kierunkach. PG oferuje także możliwość studiowania w języku angielskich. Aż 9 kierunków na studiach II stopnia prowadzonych jest właśnie w tym języku.

Najwięcej miejsc oferują Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydział Chemiczny. Nowością, wśród dostępnych kierunków, jest zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. To świetny wybór dla absolwentów studiów I stopnia i tych, którzy wiążą swoją przyszłość z konstruowaniem, a także pracą na stanowisku menadżerskim. Szczegółowy opis dostępny jest na stronie wydziału, natomiast lista wszystkich kierunków na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia dostępna jest TUTAJ .

Rekrutacja jest prowadzona za pośrednictwem systemu eRekrutacja i kończy się o północy 6 lutego 2023 roku. Trzy dni po zakończeniu elektronicznej rejestracji – 9 lutego – zostaną opublikowane listy wstępnie przyjętych. Następnie do 16 lutego osoby wstępnie przyjęte będą musiały złożyć na uczelni niezbędne dokumenty. Co ważne, absolwent Politechniki Gdańskiej posiadający konto w moja PG, jeżeli potwierdził swoje dane profilem zaufanym, nie ma obowiązku dostarczania dokumentów.

Listy przyjętych na studia opublikowane zostaną 20 lutego 2023 roku.

Zobacz szczegółowy harmonogram rekrutacji

Weź udział w rekrutacji

1624 wyświetleń