Wybierz studia II stopnia na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Data dodania: 2023-01-13

Wybierz studia II stopnia na Politechnice Gdańskiej

W bibliotece grupa studentów stoi przy ladzie i wypożycza książki
Fot. Julia Michalczewska/PG
Trwa rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia. Na chętnych czeka niemal 3000 miejsc na 37 kierunkach.

Na studiach stacjonarnych II stopnia Politechnika Gdańska przygotowała przeszło 2600 miejsc. Z kolei na chętnych podjęcia studiów niestacjonarnych czeka około 180 miejsc na 3 kierunkach. PG oferuje także możliwość studiowania w języku angielskich. Aż 9 kierunków na studiach II stopnia prowadzonych jest właśnie w tym języku.

Najwięcej miejsc oferują Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydział Chemiczny. Nowością, wśród dostępnych kierunków, jest zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. To świetny wybór dla absolwentów studiów I stopnia i tych, którzy wiążą swoją przyszłość z konstruowaniem, a także pracą na stanowisku menadżerskim. Szczegółowy opis dostępny jest na stronie wydziału, natomiast lista wszystkich kierunków na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia dostępna jest TUTAJ .

Rekrutacja będzie prowadzona za pośrednictwem systemu eRekrutacja i potrwa do 6 lutego 2023 roku. Trzy dni po zakończeniu elektronicznej rejestracji – 9 lutego – zostaną opublikowane listy wstępnie przyjętych. Następnie do 16 lutego osoby wstępnie przyjęte będą musiały złożyć na uczelni niezbędne dokumenty. Co ważne, absolwent Politechniki Gdańskiej posiadający konto w moja PG, jeżeli potwierdził swoje dane profilem zaufanym, nie ma obowiązku dostarczania dokumentów.

Listy przyjętych na studia opublikowane zostaną 20 lutego 2023 roku.

Zobacz szczegółowy harmonogram rekrutacji

Weź udział w rekrutacji