Pierwszy ogólnodostępny pokój rodzinny na PG czeka już na dzieci i rodziców | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-14

Pierwszy ogólnodostępny pokój rodzinny na PG czeka już na dzieci i rodziców

Pokój rodzinny
Rozwijając inicjatywy ułatwiające rodzicom pracującym lub studiującym na uczelni łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi, Politechnika Gdańska stworzyła przestrzeń przyjazną rodzicom i dzieciom, z której można korzystać w razie potrzeby.

W pokoju rodzinnym można nie tylko przewinąć czy nakarmić niemowlę, ale też pobawić się ze starszym maluchem, czy po prostu odpocząć.

Ogólnodostępne pomieszczenie socjalne, z którego można korzystać nieodpłatnie, zlokalizowane jest na drugim piętrze w budynku dydaktycznym nr 61 - Wydziału Elektrotechniki i Automatyki przy ul. Sobieskiego 7 w Gdańsku. Dostępność do pomieszczenia zapewnia podjazd do budynku oraz winda. W bliskim sąsiedztwie pokoju rodzinnego znajdują się również toalety.

Z uwagi na wystój pomieszczenia pokój przyjął nazwę „pokój leśny”. Samo pomieszczenie jest komfortowo i przytulnie wyposażone. Przestrzeń została podzielona na strefy: do karmienia, zabawy i odpoczynku. W pokoju do dyspozycji gości jest przewijak, mikrofalówka, czajnik, wygodny fotel, kanapa, stolik dziecięcy z krzesełkami i zabawkami oraz rozkładany materac.

Zapraszamy całe rodziny.
Pomieszczenie otwarte jest w godzinach dostępności budynku.

Politechnika przyjazna rodzinom

Rodzinny pokój nie jest jedynym udogodnieniem dla rodziców, jakie wprowadza Politechnika Gdańska. Z początkiem września (na parterze budynku Domu Studenckiego nr 13) działalność rozpocznie Przedszkole Megamocni PG, które powstało z myślą o pracownikach, doktorantach i studentach Politechniki Gdańskiej. W placówce znajdą się 4 oddziały, do 25 dzieci każdy.

Więcej informacji dotyczących przedszkola i udogodnień dla rodziców na Politechnice Gdańskiej można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”.