Politechnika Gdańska na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-09

Politechnika Gdańska na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

DOFE
12 i 13 maja w całej Polsce odbywają się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Politechnika Gdańska również bierze udział w tym wydarzeniu, otwierając dla zwiedzających Centrum Kompetncji STOS i prezentując najciekawsze projekty naukowe i studenckie w Miasteczku Funduszy Europejskich w Warszawie.

Możliwość zwiedzenia Centrum Kompetencji STOS, jednego z najnowocześniejszych centrów IT w tej części Europy, czy bliskie spotkanie z Krakenem – superkomputerem Politechniki Gdańskiej to atrakcje które czekają na uczestników DOFE, które w tym roku zawitają również na Politechnikę Gdańską. Zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zajrzenia w głąb nowoczesnego data center, wejścia na poziom serwerowni, gdzie zobaczą jak wyglądają wybrane komory serwerowni, w których znajdują się już pierwsze klastry obliczeniowe w tym superkomputer Kraken.

Więcej informacji

Nie zabraknie także stoiska PG na wydarzeniu głównym DOFE, w Miasteczku Funduszy Europejskich w Warszawie, które stanie w Ogrodach Zamku Królewskiego oraz Arkadach Kubickiego. Dr inż. Marek Chodnicki, mgr Maciej Zaremba oraz student Igor Rusiecki z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zaprezentują najciekawsze projekty związane z przemysłem 4.0 oraz projekty koła studenckie SIMLE, w tym najnowszą rakietę, którą stworzyli studenci.

Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych. W tym roku organizowana jest po raz dziesiąty.

Sprawdź program