Otwarta rekrutacja do przedszkola MegaMocni PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-12

Otwarta rekrutacja do przedszkola MegaMocni PG

dzieci bawiące się w przedszkolu
Trwa nabór do nowego przedszkola Politechniki Gdańskiej. Dzieci i wnuki pracowników, doktorantów oraz studentów zostały już przyjęte do placówki, która docelowo przeznaczona jest dla 100 przedszkolaków, i 1 września rozpoczną przygodę z MegaMocni PG. Rodzice pracujący i studiujący na PG mogą zapisywać dzieci na preferencyjnych warunkach cenowych, ale aktualnie rekrutacja na rok 2023/2024 otwarta jest już dla wszystkich chętnych.

Przedszkole MegaMocni, w którym docelowo znajdą się cztery oddziały po 25 dzieci, powstało z myślą o dzieciach pracowników, doktorantów i studentów Politechnik Gdańskiej, ale po zaspokojeniu potrzeb tej grupy, rekrutacja została uruchomiona  dla wszystkich, najmłodszych mieszkańców Gdańska.

Placówka mieści się w budynku Domu Studenckiego nr 13 (ul. Do Studzienki 34), jest  atrakcyjnie zlokalizowana zwłaszcza dla osób (rodziców i dziadków) pracujących i studiujących na PG, ale także dla rodziców z Wrzeszcza Górnego i Dolnego oraz sąsiadujących dzielnic.

700 m kw do nauki i zabawy

Dla potrzeb dzieci budynek przeszedł całkowitą modernizację. Wszystkie przestrzenie są jasne i nowoczesne. Ponadto dzieci mogą spędzać czas we wspólnej sali aktywności.

Przedszkole posiada zadrzewiony i ogrodzony plac zabaw, który został podzielony na część rekreacyjną oraz ogród. Dzieci mają do dyspozycji m.in. linarium, schody terenowe czy zjeżdżalnię.

Zarówno przedszkole, jak i plac zabaw są dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W sumie do nauki i zabawy przeznaczono 700 m kw.

Kodowanie na dywanie i dziecięca matematyka

Oferta edukacji przedszkolnej obejmuje różnorodne zajęcia m.in. kodowanie na dywanie z robotyką, Trening Umiejętności Społecznych (TUS), eksperymenty, gimnastykę paluszkową, dziecięcą matematykę według koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, sensoplastykę czy dogoterapię.

Natomiast w ofercie żywieniowej przedszkola są diety wegetariańskie, bezmleczne i bezglutenowe. W przypadku innych koniecznych zmian, dieta ustalana jest indywidualnie.

Zasady naboru

Organem prowadzącym placówkę, z którym Politechnika Gdańska zawarła umowę gwarantującą preferencyjne warunki dla dzieci społeczności akademickiej, jest Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo (MegaMocni).

Podstawą przyjęcia dziecka jest wypełnienie przez rodzica Formularza Rekrutacyjnego oraz zawarcie umowy o świadczeniu usługi edukacyjnej z operatorem przedszkola.

Przedszkole rozpocznie działalność 1 września 2023 r. Przed oficjalnym rozpoczęciem roku przedszkolnego planowane jest uruchomienie 1 oddziału przedszkolnego w ramach procesu adaptacji.

Dodatkowe informacje dotyczące Przedszkola MegaMocni PG znajdują się na stronie Biura Kanclerza w zakładce Uczelnia przyjazna rodzicom oraz na stronie przedszkola.