Nowe przedszkole PG od środka. W sobotę dzień otwarty | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-08-02

Nowe przedszkole PG od środka. W sobotę dzień otwarty

Na zdjęciu stół w przedszkolu. Przy stole dzieci oraz opiekunka przedszkolna.
Zdjęcie ilustracyjne
W najbliższą sobotę 5 sierpnia Politechnika Gdańska zaprasza na dzień otwarty w przedszkolu MegaMocni PG. Nowo powstałą placówkę odwiedzić będzie można w godzinach od 10:00 do 13:00. Zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich opiekunów oraz wszystkie zainteresowane osoby.

Niepubliczne przedszkole MegaMocni PG, mieszczące się na parterze budynku Domu Studenckiego nr 13, przy ul. Do Studzienki 34, rozpocznie działalność 1 września br. Już teraz jednak będzie można zapoznać się z przestrzenią placówki i jej ofertą podczas dnia otwartego.

Będzie to świetna okazja, żeby zwiedzić przedszkole, plac zabaw, zapoznać się z kadrą pedagogiczną i poznać przyszły rozkład. Ponadto na miejscu czekać będzie wiele atrakcji, w tym m.in.:

• warsztaty plastyczno-recyklingowe
  • zabawy z robotami: photonami i ozobotami
  • zabawy z eksperymentami
  • zabawy ruchowe
  • malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków
  • owocowy poczęstunek z lemoniadą

Indywidualny rozwój dzieci (w grupach liczących do 25 osób) będzie wspierała wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz personel przedszkola. Dla potrzeb najmłodszych obiekt przeszedł całkowitą modernizację, a przestrzenie przedszkola są jasne i nowoczesne. Placówka posiada ogrodzony plac zabaw podzielony na część rekreacyjną i ogród, a we wnętrzu znajduje się przestronna sali aktywności.

Oferta edukacji przedszkolnej obejmuje różnorodne zajęcia, m.in. kodowanie na dywanie z robotyką, Trening Umiejętności Społecznych (TUS), eksperymenty, gimnastykę paluszkową, dziecięcą matematykę według koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, sensoplastykę czy dogoterapię.

Organem prowadzącym placówkę, z którym Politechnika Gdańska zawarła umowę gwarantującą preferencyjne warunki dla dzieci społeczności akademickiej, jest Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo (MegaMocni).

Szczegółowe informacje dotyczące Przedszkola MegaMocni PG można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”.

Dla odwiedzających przedszkole, 5 sierpnia w godzinach od 9:00 do 14:00 udostępniony zostanie bezpłatny parking przy ul. Traugutta 99 (mapka z dojazdem poniżej).