Poszukiwacze i Konstruktorzy wspólnie z Rektorem otworzyli przedszkole PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-09-22

Poszukiwacze i Konstruktorzy wspólnie z Rektorem otworzyli przedszkole PG

Rektor i dzieci
Uroczyste otwarcie przedszkola Politechniki Gdańskiej. Fot. Krzysztof Krzempek/PG 
„I chociaż wczesna pora, ja biegnę do przedszkola” – zaśpiewała z przejęciem grupa starszaków na kameralnej uroczystości oficjalnego otwarcia przedszkola Politechniki Gdańskiej. Było też przecięcie czerwonej wstęgi i oczywiście prezenty.  

– Mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić, radośnie i kreatywnie spędzać czas – mówił prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, witając dzieci. – A jeśli spodoba Wam się pobyt tutaj, to może kiedyś zostaniecie także studentami Politechniki Gdańskiej.

Po wzruszającej, artystycznej części przygotowanej przez grupy Poszukiwaczy i Konstruktorów, dzieci z wielkim entuzjazmem wzięły scenariusz spotkania w swoje ręce.
Dzieliły się opowieściami na wiele tematów oraz emocjami związanymi z rozpoczęciem nauki w przedszkolu, a Rektor z zainteresowaniem wysłuchał wszystkich historii i małym bohaterom tego dnia wręczył drobne upominki.

21 września, z okazji oficjalnego otwarcia przedszkole odwiedzili prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, kanclerz Mariusz Miler, za-ca kanclerza Anna Gerlach oraz Ewa Michałowska z Biura Kanclerza.


Przedszkole MegaMocni PG powstało z myślą o dzieciach pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej. Mieści się w budynku Domu Studenckiego nr 13 (ul. Do Studzienki 34).

Informacje dot. placówki znajdują się na stronie Biura Kanclerza w zakładce Uczelnia przyjazna rodzicom oraz na stronie przedszkola.

1008 wyświetleń