Na Wydziale Chemicznym powstał pokój dla rodzin | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-18

Na Wydziale Chemicznym powstał pokój dla rodzin

Pokój rodzinny na Wydziale Chemicznym. Fot. Paweł Kukla/PG
Z początkiem roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej został oddany do użytku kolejny pokój rodzinny. To trzecie pomieszczenie na uczelni, w którym w kameralnych warunkach można nakarmić dzieci, przewinąć niemowlę, odpocząć czy pobawić się ze starszakiem.

Nowy pokój rodzinny znajduje się na Wydziale Chemicznym, na pierwszym piętrze budynku A (bud. nr 6, p. 114), tuż obok windy.

Pomieszczenie zostało wyremontowane i przytulnie zaaranżowane. Mimo niewielkiej przestrzeni znalazło się tu miejsce na niezbędne sprzęty: wygodny fotel dla rodzica, fotelik do karmienia, przewijak, zabawki oraz aneks kuchenny z mikrofalówką i czajnikiem. Pokój stanowi przestrzeń socjalną dostępną dla całych rodzin w godzinach otwarcia budynku.

Obok pokoju rodzinnego zlokalizowanego na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki oraz punktu karmienia w budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomii, jest to kolejne udogodnienie dla rodziców i opiekunów niemowląt oraz małych dzieci. Celem władz uczelni jest ułatwienie pracującym lub studiującym na uczelni rodzicom łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi.

Z początkiem września działalność rozpoczęło również Przedszkole Megamocni PG.

Więcej informacji dotyczących placówki, a także udogodnień dla rodziców na Politechnice Gdańskiej można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”.