Nabór otwarty do przedszkola Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Nabór otwarty do przedszkola Politechniki Gdańskiej

Przedszkole PG
Fot. mat. MegaMocni
We wrześniu rozpoczęło działalność nowe przedszkole przy Politechnice Gdańskiej, do którego w tym roku można jeszcze zapisać dzieci pracowników i studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Gdańskiego na preferencyjnych warunkach.

Placówka MegaMocni PG powstała z myślą o dzieciach pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej, jednak decyzją Rektora uczelni, prof. Krzysztofa Wilde, w tym roku najmłodszych mogą zapisać wszyscy członkowie społeczności akademickiej Uczelni Fahrenheita, a więc także GUMed i UG.

– Na PG bardzo nam zależy, żeby współpraca w ramach Związku Uczelni Fahrenheita była wielopłaszczyznowa i dotyczyła nie tylko obszaru naukowo-badawczego – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Poszerzenie oferty placówki umożliwi integrację społeczności akademickiej FarU także poza laboratoriami czy salami wykładowymi, a w przedszkolu będą się kształtować nie tylko talenty inżynierskie, ale też medyczne i humanistyczne – dodał.

Zaproszenie uwzględnia również preferencyjne warunki, na jakich Politechnika Gdańska podpisała umowę z organem prowadzącym placówkę - Stowarzyszeniem Twórczego Rozwoju DyNaMo (MegaMocni).

Dla potrzeb najmłodszych obiekt przeszedł całkowitą modernizację, a przestrzenie przedszkola są jasne i nowoczesne. Placówka posiada ogrodzony plac zabaw podzielony na część rekreacyjną i ogród, a we wnętrzu znajduje się przestronna sali aktywności.

Oferta edukacji przedszkolnej obejmuje różnorodne zajęcia, m.in. kodowanie na dywanie z robotyką, Trening Umiejętności Społecznych (TUS), eksperymenty, gimnastykę paluszkową, dziecięcą matematykę według koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej czy sensoplastykę.

Proces rekrutacji oraz szczegółowe informacje zapewnia operator prowadzący placówkę – wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Kamilem Lewandowiczem, k.lewandowicz@megamocni.edu.pl, tel. 797 350 372.

Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.