PG w mediach. Nowy park, ogród deszczowy 2.0 i nominacja do prestiżowej nagrody | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-23

PG w mediach. Nowy park, ogród deszczowy 2.0 i nominacja do prestiżowej nagrody

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 16 do 22 października w mediach ukazały się 883 wzmianki na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Nowy park we Wrzeszczu od Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska utworzyła nową, atrakcyjną i zieloną przestrzeń dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Ogólnodostępny park o powierzchni ok. 7,5 tys. m kw. powstał we Wrzeszczu, na zboczu Góry Szubienicznej, tuż za budynkiem PG wyposażonym w superkomputer „Kraken”. O parku informowały m.in. Radio Zet, Radio Eska Trójmiasto, a także:

Radio Gdańsk TVP Gdańsk Trojmiasto.pl Zawsze Pomorze Gdańsk.pl Dziennik Bałtycki

PG nominowana do nagrody Elsevier Research Impact Leaders

Politechnika Gdańska znalazła się w gronie trzech polskich uczelni nominowanych do wyróżnienia. Nominacje przyznano w kategorii Engineering&Technologies.

Polskie Radio Czwórka Nauka w Polsce

Ogród deszczowy 2.0

Na terenie kampusu PG powstał nowy ogród deszczowy. Zaprojektowały go badaczki z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska pod kierunkiem prof. Magdaleny Gajewskiej. Zastosowane w ogrodzie rozwiązania mogą w przyszłości zostać zaaplikowane w innych tego typu obiektach.

O ogrodzie pisaliśmy na naszej stronie internetowej. Materiał o nim przygotowała również telewizja Polsat. Ogród deszczowy 2.0 prezentowany był w programie „Czysta Polska”, wyemitowanym na antenie stacji w minioną sobotę 22 października.

Wyzwania dla branży morskiej energetyki wiatrowej

TVP Gdańsk udostępniło do obejrzenia wyemitowany pod koniec września odcinek programu „O pracy po pracy”. Jego część poświęcona była branży morskiej energetyki wiatrowej i odbywającej się we wrześniu na PG konferencji Baltic Windustry. Gościem w studiu TVP Gdańsk był prof. Piotr Doerffer, pełnomocnik rektora PG ds. energetyki wiatrowej.

TVP Gdańsk

Morska Energetyka Wiatrowa – kolejna edycja studiów podyplomowych na PG

Portal Gospodarka Morska przygotował relację z uroczystości zakończenia VI oraz inauguracji VIII edycji studiów podyplomowych na PG na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa.

Gospodarka Morska

Czy sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy?

W Olsztynie odbył się Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery, w ramach którego odbyła się konferencja „(Nie)ludzkie oblicze sztucznej inteligencji”. Gościem wydarzenia był prof. Piotr Szczuko z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG, który wygłosił wykład pt. „Sztuczna inteligencja i rozwój nowych kompetencji”.

Radio Olsztyn Telewizja Olsztyn