Ile zarabiają absolwenci Politechniki Gdańskiej? | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-15

Ile zarabiają absolwenci Politechniki Gdańskiej?

Zarobki
Centrum Analiz Strategicznych Politechniki Gdańskiej na podstawie danych znajdujących się w bazie ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA), przygotowało statystyki zarobków absolwentów PG, którzy ukończyli studia w 2021 roku.
  • Czy wybór Uczelni ma wpływ na przyszłą karierę zawodową i zarobki?
  • Czy wybór kierunku studiów może mieć wpływ na Twoją przyszłość?
  • Czy kontynuacja kształcenia na II stopniu studiów ma sens?

Odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz poniżej!

Poniższe infografiki prezentują zarobki absolwentów wszystkich obszarów kształcenia oferowanych na PG w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu. Widoczna jest wyraźna różnica w zarobkach brutto absolwentów I i II stopnia studiów. Wzrost wynagrodzenia po ukończeniu II stopnia studiów wynosi blisko 40%!

Statystyki dot. absolwentów studiów I stopnia:

Statystyki dot. absolwentów studiów II stopnia:

Porównując natomiast poziom wynagrodzeń absolwentów PG do zarobków absolwentów z innych polskich uczelni (uniwersytetów oraz politechnik – łącznie 61 uczelni w Polsce) dowiadujemy się, iż absolwenci Politechniki Gdańskiej niezależnie od poziomu ukończonych studiów mogą liczyć na największe zarobki spośród wszystkich uczelni z województwa pomorskiego!

Więcej szczegółowych informacji w artykule na stronie Centrum Analiz Strategicznych.