Konkurs o Nagrodę Prof. Wiesława Gruszkowskiego | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-26

Konkurs o Nagrodę Prof. Wiesława Gruszkowskiego

budynek Nano B nocą
Do końca marca można zgłaszać kandydatów do pierwszej edycji nagrody imienia Profesora Wiesława Gruszkowskiego, dedykowanej wybitnym osiągnięciom w dziedzinie urbanistyki w Północnej Polsce. Inicjatywa ta jest wspólnym przedsięwzięciem Gdańskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

Nagroda imienia Profesora Wiesława Gruszkowskiego, wybitnego urbanisty i architekta, związanego z Politechniką Gdańską, ma na celu uhonorowanie wyjątkowych osiągnięć w dziedzinie nauki, twórczości, działalności organizacyjnej i popularyzacji urbanistyki, przyczyniających się do podnoszenia jakości polskiej przestrzeni i rozwoju urbanistyki.

Do 31 marca kandydatury do nagrody mogą być zgłaszane przez osoby fizyczne, a kryteria i szczegóły procesu zgłoszeniowego są dostępne w regulaminie, który wraz z formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie Gdańskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Więcej o konkursie


Wiesław Gruszkowski był absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i profesorem PG, pracownikiem nauki, nauczycielem akademickim, nestorem architektów gdańskich, urbanistą. Był generalnym projektantem planu Aglomeracji gdańskiej, współautorem odbudowy śródmieścia Gdańska.

Więcej

228 wyświetleń