Powitaj wiosnę na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-04

Powitaj wiosnę na Politechnice Gdańskiej

Ogólnopolski Dzień Otwarty PG
Spędźmy pierwszy dzień wiosny razem na Politechnice Gdańskiej podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego! W czwartek, 21 marca od godz. 9:00, zapraszamy do odwiedzenia naszego kampusu i zapoznania się z ofertą studiów na PG, jednej z najlepszych uczelni w Polsce. W bogatym programie m.in. angażujące wykłady, pokazy, eksperymenty czy wycieczki po zakamarkach kampusu.

Wykłady hybrydowe - transmisja na żywo   Gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024 - transmisja na żywo

Wiosną wszystko budzi się do życia. Pełen życia i pozytywnej energii będzie również Ogólnopolski Dzień Otwarty PG, przygotowany z myślą o tegorocznych maturzystach i uczniach szkół średnich.

otwarta.pg.edu.pl

Poznajcie naszą uczelnię

Już od godziny 9:00 na placu przed Gmachem Głównym na uczestników wydarzenia czekać będzie miasteczko namiotowe. Będzie można w nim spotkać przedstawicieli każdego z ośmiu wydziałów, a także Centrum Rekrutacji, Centrum Sportu Akademickiego, Centrum Języków Obcych, Centrum Nowoczesnej Edukacji, Centrum Matematyki oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej. To doskonała okazja, by zdobyć wszelkie niezbędne informacje na temat wymarzonych kierunków studiów, rekrutacji i samej uczelni.

Wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje pasje nie tylko podczas zajęć, zapraszamy na Forum Organizacji i Kół Akademickich, w skrócie – FOKA. Na dziedzińcach im. Daniela Fahrenheita oraz Jana Heweliusza w Gmachu Głównym powstanie strefa wystawiennicza, gdzie studenci zaprezentują swoje inicjatywy oraz opowiedzą o projektach i naukowych przygodach.

Nie zabraknie również wycieczek bo zabytkowej części kampusu PG. Podczas spacerów usłyszeć będzie można niesamowite historie o najstarszych budynkach uczelni. Dawne dzieje politechniki przybliży również rozproszone muzeum, prezentujące m.in. stare księgozbiory czy… dyskietki, które dawno wyszły z użytku.

Lepsze poznanie kampusu uczelni zapewni także gra terenowa, przygotowana przez Samorząd Studentów PG. Śmiałkowie, którzy podejmą się wyzwania i sprostają postawionym zadaniom mogą liczyć na nagrody.

otwarta.pg.edu.pl – program ogólny otwarta.pg.edu.pl – oferta dla nauczycieli

Posłuchaj naukowca – wydziałowe wykłady hybrydowe

W Auli Politechniki Gdańskiej naukowcy każdego z ośmiu wydziałów, zaprezentują krótkie, inspirujące wykłady, prezentujące zagadnienia charakterystyczne dla danego wydziału. Opowiedzą m.in. o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w architekturze, zarządzaniu smart cities, wodorze, proekologicznych nawierzchniach drogowych czy… poszukiwaniu życia pozaziemskiego. Ponadto prezentacje przedstawią Centrum Rekrutacji, Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Centrum Transferu Technologii. Będzie można poznać zasady i niuanse rekrutacji na PG oraz dowiedzieć się więcej o wymianach studenckich w ramach programu Erasmus czy o programach i konkursach startupowych. Wykłady będzie można obejrzeć zarówno stacjonarnie, jak i online. Transmisja dostępna będzie na kanale YouTube uczelni, a prelekcje będą tłumaczone na język migowy.

otwarta.pg.edu.pl - wykłady hybrydowe

Z wizytą w laboratoriach – poznaj wydziały uczelni

Podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego będzie można odwiedzić każdy z ośmiu wydziałów uczelni. Jego naukowcy, pracownicy i studenci przygotowali ciekawy program atrakcji i wydarzeń. Nie zabraknie pokazów, wizyt w laboratoriach i pracowniach, warsztatów czy spotkań z naukowcami.

Swoje wydarzenia przygotowały także uczelniana Biblioteka, Biuro Karier i Absolwentów, Centrum Języków Obcych oraz Centrum Nowoczesnej Edukacji.

Odwiedź nas on-line

Osoby, które nie będą mogły tego dnia być z nami na kampusie uczelni, będą mogły wziąć udział w wydarzeniu on-line. Na naszym kanale YouTube uczelni transmitowane będą wykłady hybrydowe, a po godzinie 15:00 będzie można wziąć udział w wydarzeniach zaplanowanych przez wydziały. Będą to spotkania informacyjne, podczas których będzie można poznać szczegóły dotyczące oferty studiów.

Aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się na platformie PG oraz zapisać na interesujące nas wydarzenia. Po rejestracji użytkownicy otrzymają e-mail z indywidualnymi linkami. Pozwolą one dołączyć do spotkań online.

otwarta.pg.edu.pl – program wirtualny

Na stronie internetowej Ogólnopolskiego Dnia Otwartego PG znalazły się również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące procesu rekrutacji i samych studiów. Warto do nich zajrzeć, a w przypadku dalszych wątpliwości – napisać maila na adres rekrutacja@pg.edu.pl.

Wzrastaj z PG – gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024

Ogólnopolskiemu Dniu Otwartemu towarzyszyć będzie wojewódzka gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024 – dorocznego zestawienia najlepszych liceów i techników w naszym regionie. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kompetencji STOS PG i transmitowane będzie na uczelnianym kanale na YouTube. Po uroczystości przedstawiciele najlepszych szkół zasadzą kolejne już Drzewo Talentów na kampusie dedykowane ich szkole.

1912 wyświetleń