Szkoła Doktorska na PG. Rekrutacja uzupełniająca od 5 września | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-24

Szkoła Doktorska na PG. Rekrutacja uzupełniająca od 5 września

Gmach Główny PG
Fot. Łukasz Dzwonkowski/PG
Spośród pięciu dyscyplin będą mogli wybierać kandydaci dodatkowego naboru do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, prowadzonej wspólnie z dwoma instytutami Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku – Instytutem Maszyn Przepływowych oraz Instytutem Budownictwa Wodnego. Aplikować będzie można od 5 września w systemie e-Rekrutacja PG.

Przyjmowanie aplikacji do Szkoły Doktorskiej w elektronicznym systemie rekrutacyjnym potrwa od 5 do 10 września 2024, do godz. 11:00. Wszystkie dokumenty wymagane w procesie rekrutacji należy załączyć do swojej aplikacji w formie skanów.

Udział w rekrutacji do Szkoły Doktorskiej wiąże się z obowiązkiem wniesienia jednorazowej i bezzwrotnej opłaty rekrutacyjnej płatnej na konto wskazane w systemie rekrutacyjnym. Dla naboru uzupełniającego w ramach rekrutacji standardowej jest to kwota – 300 PLN.

Nabór uzupełniający w ramach rekrutacji standardowej skierowany jest do osób posiadających polskie obywatelstwo, wyłącznie w 5 dyscyplinach, na których po zakończeniu rekrutacji podstawowej pozostały jeszcze wolne miejsca. Kandydaci mogą wybierać spośród następujących dyscyplin:

1. Architektura i urbanistyka (skrót: AiU) – 2 miejsca,
  2. Inżynieria chemiczna (ICh) – 3,
  3. Inżynieria lądowa, geodezja i transport (ILGiT) – 7,
  4. Inżynieria mechaniczna (IMe PG) – 6 (nabór prowadzony oddzielnie dla IMe PG),
    Inżynieria mechaniczna (IMe IMP PAN) – 3 (nabór prowadzony oddzielnie dla IMe-IMP PAN),
  5. Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka – 3.

Przed przystąpieniem do rekrutacji kandydat powinien zapoznać się z całą zawartością zakładki Kandydaci, oraz opublikowanymi podstawami prawnymi:

Więcej informacji można znaleźć w zakładce Nabór uzupełniający w ramach rekrutacji standardowej na r.a. 2024/2025, gdzie zamieszczony został szczegółowy harmonogram rekrutacji z wszystkimi datami granicznymi, których kandydat powinien przestrzegać, a także w zakładce Przebieg rekrutacji, gdzie krok po kroku wyjaśniamy cały proces i podkreślamy najważniejsze informacje, a także prezentujemy listy potencjalnych promotorów. W zakresie obiegu aplikacji w systemie odsyłamy kandydatów do instrukcji