Studentki i Studenci, witajcie na PG! Dobrze, że już jesteście | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-25

Studentki i Studenci, witajcie na PG! Dobrze, że już jesteście

studenci
Zaczynamy kolejny rok akademicki i z tej okazji zapraszamy Was już 1 października do Strefy Studenckiej. Znajdziecie tam punkt informacyjny, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się m.in. o rodzajach wsparcia czy wyjazdach na studia za granicą, a także porozmawiać z przedstawicielami kół naukowych. Czekają też na Was miłe niespodzianki!

Zacznijmy od spraw najważniejszych. W środę, 2 października, o godz. 11.15 odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PG po raz pierwszy zostaną wręczone Stypendia Talentów Politechniki Gdańskiej, które otrzyma sześcioro laureatów wyłonionych w konkursie. Wyróżniony zostanie również student/studentka z najlepszymi wynikami w nauce, a także poznamy zwycięzcę Konkursu o Nagrodę im. R. Szczęsnęgo na najlepszą pracę dyplomową przygotowaną na PG.

Wykład inauguracyjny pt. „Sztuczne mózgi” wygłosi wyjątkowy naukowiec i osobowość, prof. Włodzisław Duch z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Transmisję online z całego wydarzenia będzie można obejrzeć na politechnicznym kanale YouTube.

Punkt informacyjny w Strefie Studenckiej

Od wtorku do czwartku (1-3 października), zapraszamy Was do Strefy Studenckiej, która mieści się na parterze w budynku Hydromechaniki, tuż obok sklepu z gadżetami PG (budynek nr 11 na mapie kampusu). Będziecie mogli dowiedzieć się m.in. jak dołączyć do koła naukowego czy sekcji sportowej, jak zapisać się do programu Erasmus i wyjechać na studia za granicą, a także znaleźć informacje o stypendiach, akademikach i udogodnieniach dla osób z różnorodnością funkcjonalną. Czekać na Was będą pracownicy Działu Spraw Studenckich i Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz studenci z kół naukowych.

A to wszystko w miłej atmosferze, przy dobrej kawie i herbacie. Dla chętnych przygotowaliśmy także… wejściówkę. Jeśli weźmiecie w niej udział, zamiast stopni otrzymacie gadżety z logiem PG.

W dniu inauguracji warto odwiedzić sklep z gadżetami PG, ponieważ tylko tego dnia obowiązuje 20% rabatu na zakupy.

A dla rozpoczynających studia...

przygotowaliśmy przydatne wskazówki i podpowiedzi. Zajrzyjcie koniecznie do Samodzielnika Pierwszaka, gdzie znajdziecie wszystko, co potrzebne, by szybko poznać uczelnię i znaleźć odpowiedzi na Wasze pytania. Na dobry start otrzymujecie też rabat do sklepu PG, który jest ważny aż do 29 listopada.