Pomoc PG dla powodzian | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-18

Pomoc PG dla powodzian

flaga
Studenci i studentki Politechniki Gdańskiej, których rodzinne miejscowości zostały dotknięte powodzią, mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony uczelni.

Wyższa zapomoga

Każdy student, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej, może wnioskować o przyznanie zapomogi. Od 1 października maksymalna kwota zapomogi  dotychczas wynosząca 2500 zł  wzrośnie do 10 000 zł. Możemy zapewnić, że wnioski będą rozpatrywane w najszybszym możliwym trybie. Już wkrótce wniosek o zapomogę złożyć będzie można także elektronicznie, za pośrednictwem platformy ePUAP, co zdecydowanie ułatwi proces ubiegania się o świadczenie.

Miejsca w akademikach

Studentom PG, pochodzącym z terenów dotkniętych powodzią, Politechnika Gdańska udostępni bezpłatnie wszystkie wolne miejsca w akademikach, które corocznie znajdowały się w puli Rektora PG przeznaczonej dla gości uczelni.

W przypadku studentów, których rodziny dotknęła powódź, a którzy mieli już zagwarantowane miejsce w akademiku po wcześniejszej rekrutacji, uczelnia zwalnia ich czasowo z opłat za zakwaterowanie.

Dodatkowa pomoc

– Inne formy pomocy na PG dla studentów z terenów dotkniętych powodzią są zindywidualizowane, dopasowujemy je do konkretnych potrzeb – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Jesteśmy już w kontakcie z wieloma osobami, które studiują na PG, a które pochodzą z terenów dotkniętych powodzią i zachęcamy, by kolejni studenci potrzebujący wsparcia kontaktowali się z nami.

Uczelnia przygotowała także transport, który jutro wyruszy do Wrocławia, na stadion Tarczyński Arena, do oficjalnego punktu zbiórki zorganizowanego przez Urząd Miejski we Wrocławiu. Znajdą się w nim: liczne materiały bytowe, zestawy pościelowe, ręczniki i koce oraz środki czystości i chemię gospodarczą oraz inne, potrzebne przedmioty, które zostały wygospodarowane awaryjnie z rezerwowych zasobów PG.

Na uczelni działa również Centrum Pomocy Psychologicznej, gdzie każdy student może liczyć na bezpłatne wsparcie psychologa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej PG.