Rektor PG przewodniczącym Komisji ds. Sportu Akademickiego KRASP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-12

Rektor PG przewodniczącym Komisji ds. Sportu Akademickiego KRASP

rektor
Fot. Renata Dąbrowska/PG
Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, został wybrany przewodniczącym Komisji ds. Sportu Akademickiego na najbliższe cztery lata oraz członkiem Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Wybory przewodniczących 10 komisji działających w ramach KRASP odbyły się 11 września, podczas posiedzenia Prezydium IX kadencji KRASP na Uniwersytecie Warszawskim. Funkcje objęli:

• prof. Andrzej Bednarczyk, rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Komisja ds. Akredytacji i Rankingów
  • prof. Celina M. Olszak, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Komisja ds. Ekonomicznych
  • prof. Krzysztof Zaremba, rektor Politechniki Warszawskiej, Komisja ds. Infrastruktury Informatycznej:
  • prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Komisja ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką:
  • prof. Roman Cieślak, rektor Uniwersytetu SWPS, Komisja ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej:
  • prof. Sylwester Tabor, rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Komisja ds. Kształcenia
  • prof. Teofil Jesionowski, rektor Politechniki Poznańskiej, Komisja ds. Nauki
  • prof. Piotr Jedynak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Komisja ds. Organizacyjnych i Legislacyjnych:
  • prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, Komisja ds. Sportu Akademickiego:
  • prof. Marek Pawełczyk, rektor Politechnika Śląska, Komisja ds. Współpracy Międzynarodowej

Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich tworzą rektorzy 110 szkół wyższych. Celem KRASP jest inspirowanie i koordynowanie współdziałania uczelni członkowskich, a także reprezentowanie wspólnych interesów uczelni akademickich. Konferencja podejmuje działania prowadzące do stworzenia efektywnego i zintegrowanego systemu edukacji narodowej oraz działa na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego, nauki i kultury.