Kolejny nabór wniosków w ramach programu Titanium | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-23

Kolejny nabór wniosków w ramach programu Titanium

Titanium

Celem Programu jest wdrożenie mechanizmów identyfikacji i ochrony własności intelektualnej w skali międzynarodowej wartościowych wynalazków opracowanych na Politechnice Gdańskiej. W ramach Programu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na pokrycie kosztów działań zmierzających do uzyskania lub rozszerzenia międzynarodowej ochrony prawnej wynalazku.

Dla kogo?

Wniosek o dofinansowanie może złożyć pracownik, doktorant lub student Politechniki Gdańskiej.

Dofinansowanie może być przyznane wyłącznie na działania dotyczące wynalazków, do których Uczelni będą przysługiwać – w całości lub w części – prawa majątkowe, a Uczelnia nie podlega ograniczeniom co do komercyjnego wykorzystania wynalazku.

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją przygotowania wniosku oraz z tutorialem

Co można zyskać?

• Maksymalne dofinansowanie działań wynosi 18 000,00 PLN brutto

Koszty kwalifikowane projektu obejmują:

• koszty badań patentowych (analizy stanu techniki),
  • koszty opracowania dokumentacji zgłoszenia wynalazków w procedurze międzynarodowej PCT, w procedurze europejskiej oraz procedurze krajowej.
  • koszty tłumaczenia dokumentacji zgłoszeniowej,
  • koszty opłat urzędowych za zgłoszenie.

Jaki jest okres realizacji projektu?

Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 12 miesięcy.

Jak i kiedy składać wniosek o dofinansowanie?

Środki w ramach Programu przyznawane są w trybie konkursowym.
Nabór trwa od 23.10.2024-15.11.2024